3 kvetoucí keře, kterými osadit svou zahradu

Zahrada je pro nás oázou klidu. A měli bychom se maximálně vynasnažit, aby byla pro nás co nejvíce příjemná. Proto zaměstnejte robotickou sekačku, ať se postará o ideální výšku tréninku, a také zapněte křovinořez, abyste po zimě dali opětovně požadovaný vzhled živému plotu. A nezapomeňte na vysázení okrasných keřů, díky nimž se bude na zahradě udržovat příjemná atmosféra. No jo, ale jaké kvetoucí keře stojí za zvážení?

Bobkovišeň lékařská

Kvetoucí keř nebo na první pohled také menší stromek. Asi tak lze popsat bobkovišeň lékařskou, která může dorůst až do výšky čtyř metrů. Z jejích bílých květů se můžete radovat zhruba v dubnu a květnu čili v době, kdy se s námi definitivně rozloučí zimní mrazíky. Kromě květů vás však překvapí i množstvím motýlů, které vábí. Má totiž netradiční vůni, která nádherný hmyz přitahuje. 

Pokud jste bobkovišeň doposud nepěstovali, hledejte pro ni spíše polostín, případně úplný stín. Se sluníčkem není zrovna parťák, ale krátce během dne sluneční paprsky strpí. Co je pro ni důležité, tak propustná půda, která se bude udržovat vlhká.

Kalina

Jestliže toužíte svou zahradu zahalit do nádherných bílých, velkých květů, zasaďte si kvetoucí keř jménem kalina. Celým jménem kalina bodnanská vykvétá už velice brzy, prakticky během teplé zimy se z jejích květů budete radovat. Dosahuje zhruba do výšky tří metrů, a zatímco některé květy jsou čistě bílé, jiné mohou mít růžový nádech. Vždy však voní doslova omamně. 

Po stránce jejího pěstování musíme říct hlavně to, že se jí daří na slunném nebo polostinném stanovišti. Dobře se tvaruje, proto ji nezapomeňte podrobovat pravidelnému střihu.

Pieris japonský

Chcete na svou zahradu dostat trochu té exotiky? Pieris japonský je trefou do černého. Nedorůstá do příliš vysoké výšky, dosahuje zhruba dvou metrů maximálně. Už během růstu se jí však barví i listy do červené barvy. Samotné květy připomínají konvalinky. 

Pokud řešíte nyní místo, kam keř zasadit, nejvíce se mu bude dařit na polostinném stanovišti. Vhodná je vlhčí, propustná, kyselá půda.