3 nápady a inspirace do zahrady

Brzy vyměníme lyže za motyčky a sekačky a budeme konečně trávit čas na své zahradě. Také už se těšíte, až se vaše rostliny proberou ze zimního spánku a vy začnete s relaxačními pracemi na zahradě? I letos přichází novinky pro bydlení. Našli jsme pro vás tři, s nimiž se vaše zahrada promění v udržovaný ráj nejen na pohled. V takové zahradě budete chtít odpočívat, trávit chvilky s přáteli i slavit s rodinou významná data.

Závlahové systémy vás překvapí funkčností

Pokud mimo zahradničení rádi také cestujete a na své zahradě byste raději odpočívali, než pracovali, nabízí se šikovné zavlažovací systémy, jež šetří čas i peněženku. Automatické zavlažování pracuje díky centrální jednotce a propojení s postřikovači. Systémová jednotka se načasuje a ve stanovené časy spouští závlahu všude tam, kde navolíte. Konečně můžete odjet na dovolenou a nemusíte povolávat sousedku či někoho z rodiny, aby zalil vaše keře, stromky a skalničky či trávník. Na pěstované rostliny v květináčích využijte šikovné zavlažovací květináče, které vodu pravidelně dávkují.

Zahradní lehátka jako ideální prostředek pro relax

Lehátka na zahradu nejsou ničím neobvyklým, při jejich výběru ale buďte pečliví. Na trhu jich seženete celou řadu, od různých materiálových provedení až po skládací varianty vhodné třeba také na pláž či kempování. Velmi trendy jsou dnes maxi lehátka pro dvě osoby se stříškou, kde můžete odpočívat se svou drahou polovičkou a užívat si chvíle pohody bez omezení.

Moderní zahradní sochy vám učarují

Se sochami se doslova roztrhl pytel. Dřevěné sochy do zahrady jsou exkluzivní dekorací, která vypadá po celý rok úchvatně. Podtrhne ráz vašeho bydlení, aniž by jej narušila a rozhodně neunikne ani zvědavým pohledům sousedů. Dřevo působí vždy velmi elegantně a vkusně, dokonale vystihne venkovský styl bydlení, ale neuškodí ani instalaci u moderní novostavby. Na vás potom zůstává zvolit motiv. Bude to dravé zvíře, pohádková postava nebo snad tradiční miniatura studny?