3 tipy jak vybrat vhodnou trampolínu

zdroj: vyprodeje.net

Chystáte se koupit trampolínu? Pak byste při výběru měli pamatovat na několik základních doporučení, která najdete na následujících řádcích. Hlavním kritériem totiž nesmí být jen cena.

Mít vlastní trampolínu doma na zahradě, to je snem malých i velkých. V současné době však není vůbec nesplnitelný. Trh s domácími variantami je dostatečně obsáhlý, a tak si každý může vybrat typ, co mu bude ve všech ohledech vyhovovat. Podívejte se na 3 tipy, jak zvolit ten nejlepší kousek.

1/ Trampolínu kupujte podle toho, kdo ji bude používat

Málokdo na to pamatuje, ale trampolínu je nutné kupovat ne podle toho, jaká se vám vzhledově líbí, ale podle toho, kdo ji bude používat. Je rozdíl vybírat typ pro celou rodinu, nebo jenom pro děti. Pro ty nejmenší proto volte měkkou trampolínu, jinak nebude pod malou váhou dítěte pružit. Jestliže víte, že na trampolíně bude skákat celá rodina, zvolte tu nejtvrdší.

Tip: Při pobytu na zahradě se vám může hodit i nafukovací matrace, kde můžete relaxovat po náročném skákání na trampolíně.

2/ Pozor na velikost a rozměry

Možná vás uchvátila robustní trampolína velkých rozměrů a už se vidíte, jak si na ní užíváte. Uvažujte však racionálně. Skutečně se vám na pozemek vejde? Máte terén na zahradě pokud možno rovný? Chcete ji používat i doma? Máte ji kam v zimě schovat? To všechno jsou faktory, co by vás měli při volbě vhodných rozměrů vést.

3/ Neopomíjejte údaje o nosnosti

Také se soustřeďte na to, co trampolína unese. Aby se pak nestalo, že když si bude chtít jít zaskákat naráz více lidí, tak to nepůjde. To však opět souvisí s prvotním doporučením, abyste si před nákupem pořádně promysleli, kdo bude trampolínu vlastně užívat.

Poštovní schránky můžete koupit i na internetu! Máte velký výběr různých tvarů, velikostí a barev.

I přes uvedené tipy je ještě nutné poznamenat, že zcela samozřejmým požadavkem by měla být bezpečnost. Vyvarujte se proto necertifikovaným a nijak neoznačeným výrobkům. I když jsou zpravidla levnější, nikdy nevydrží tolik co kvalitní typy a mohou zapříčinit úraz. A to za to určitě nestojí.