Postavit novou dřevostavbu svépomocí již dnes není žádný větší problém. Na co při stavbě myslet? Na co je potřeba dát si pozor? Jaké jsou výhody a nevýhody stavby svépomocí? Čtěte dále.
Pustit se do stavby domu svépomocí je v naší zemi poměrně časté. Lze tím ušetřit finanční prostředky, ale také způsobit spoustu problémů. Než začnete stavět dům svépomocí doporučujeme řádně prostudovat literaturu. Ideální je, pokud máte nějakého kamaráda, který si již podobným procesem prošel. Dále se v článku zastavíme u dřevostaveb, jejíchž stavba svépomocí je stále častější.
Důkladně vše naplánujte
Stavba dřevostavby připomíná skládání stavebnice. Postavit kvalitní dřevostavbu by měl proto zvládnout každý zručný kutil. První krok je jasný. Vše si důkladně naplánujte a udělejte si nákresy. Tuto práci ale raději předejte projektantovi, který vám se vším pomůže. Až budete mít hotové plány, pusťte se do díla.
Postupujete podle návodu
Při samotné stavbě si dávejte velký pozor, abyste dodrželi správný postup. Jednotlivé díly vaší stavby jsou označené a mají přesné místo. Dejte proto pozor, ať plánek neztratíte nebo nepoškodíte. Nesnažte se vymýšlet vlastní variace. Nemuselo by se vám to vyplatit. Pokud dodržíte správný postup, vaše stavba vám rychle a snadno vyroste pod rukama. Dejte si také pozor, aby do sebe jednotlivé díly přesně zapadaly. Pokud tomu tak není, požadujte jejich okamžitou výměnu.
Dřevostavba svépomocí tolik neprovětrá vaši peněženku
Pokud se pustíte do stavění na vlastní pěst, můžete ušetřit značnou část financí, kterou byste jinak investovali do práce dělníků. Navíc vás bude hřát pocit, že jste si postavili domov vlastníma rukama. Jedna rada na závěr: pokud si s čímkoliv nebude vědět rady, obraťte se na odborníky! Chyba při stavbě se vám nemusí vyplatit!
Ja bych si na to teda netroufl, radeji zaplatim vice a budu mit zaruku ze mi ten barak nespadne na hlavu :D