Špatně zvolená kancelářská židle může způsobit urputné bolesti páteře. To není nic, čím bychom vás chtěli vystrašit, jde o prostý a ničím nezpochybnitelný fakt, přes který prostě – lidově řečeno – nejede vlak. Nic jako zdravé sezení sice neexistuje, ale vhodně vybraný model kancelářského posezení sníží případné problémy s páteří na naprosté minimum. Přinejmenším vás nebudou bolet záda a za to se nepochybně vyplatí si trochu připlatit…
Na finanční limity moc nehleďte, dobrá židle prostě něco stojí
Peníze nechme nyní stranou, za opravdu dobrou kancelářskou židli bychom měli být ochotni zaplatit i více než pět tisíc korun. A to i proto, že nám může vydržet celou řádku let a ušetřit případné problémy s páteří. Špatné posezení rovná se tlak na meziobratlové ploténky, ty pak dají o sobě pořádně vědět, hlavně když to vůbec nečekáte. Zodpovězte si v první řadě několik základních otázek, při výběru kancelářské židle je to vážně hodně důležité.
- K čemu se bude židle používat? Vezmete si ji do kanceláře nebo pomůže synovi studujícímu na gymnáziu? Tomu je třeba přizpůsobit její výšku i další rozměry, stejně jako např. nosnost.
- Je možné kancelářskou židli snadno individuálně nastavit, zvládne to i člověk s menší silou v rukou? Snížit posed je otázkou pár vteřin? Pak směle do toho, jde o vskutku ideální model.
- Jak moc bude křeslo využíváno? Několik málo hodin po škole na úkoly nebo při hraní PC her? Klasická kancelářská práce, při které se nejméně po osm hodin prakticky ani nehnete z místa?
Vysoká osoba ocení židli s vyšším opěradlem, neplatí ale, že opěrka hlavy je naprostou nutností. Jde spíše o pohodlí, takže volba je čistě na vás – pokud však budete v kanceláři trávit třeba dvanáct hodin denně, je namístě podobnou pomůcku navíc hodně zvážit.