Anhydritové podlahy vydrží mnoho let

Podlahy rozhodně patří k nejzatěžovanějším částem bytů a domů. K tomu, aby nedocházelo k jejich brzkému poškození, potřebujete kvalitní provedení a využití prověřených materiálů. Jen tímto způsobem se nemusíte strachovat, že by vás brzy čekaly rozsáhlejší opravy. 

Anhydritové podlahy

Moderní vzhled podlah

Než se pustíte do výběru nejideálnější podlahy, rozmyslete si, jakou očekáváte její zátěž. Jiné provedení bude, když se po ní budou pohybovat stroje ve výrobní hale, jinak to bude v rodinném domku. Betonové a lité podlahy vypadají velice moderně, navíc jsou dost praktické. Před samotnou realizací se soustřeďte na obstarání kvalitní izolace podlahy, jelikož prodlouží její životnost, ale také sníží náklady na vytápění. Dovede snížit i hladinu hluku v daném prostoru. U litých podlah se předpokládá vytvoření naprosto rovné plochy pod poslední nášlapnou vrstvou, což obvykle bývá koberec, dlažba a linoleum. Certifikovaná receptura použité směsi obstará výborný výsledek, protože obsahuje jenom praxí ověřené suroviny s maximální kvalitou.

Výhody a využití litých podlah

Především školy, obchodní centra, nemocnice a jiné druhy obytných a administrativních budov si žádají anhydritové podlahy. Samonivelačním potěrem se docílí rovného a hladkého povrchu, ale také vás potěší, že v něm nevznikají dilatační spáry. Na takto připraveném povrchu může ležet jakákoliv podlahová krytina. Aplikace není nijak zvlášť fyzicky náročná, proto bude vše snadno a rychle zvládnuté. V rodinném domě trvá realizace maximálně jeden den, přičemž již druhý den můžete po této podlaze chodit. Se zatížením počítejte za přibližně čtyři až pět dní. Po pokládce se neobávejte potřeby dlouhého úklidu, kdy jsou všude usazeny prach a jiné nečistoty. Tohle se vám nestane! Hodí se i pro podlahové vytápění, směs se dostane do každého místečka okolo trubek.