Bytový textil zútulní každý byt. Chce to jen si správně vybrat

Mít příjemně zařízení interiér svého bytu nebo domu si určitě přeje každý, kdo bydlí. Vytváří to totiž pohodovou atmosféru k odpočinku po práci. A ten je důležitý pro načerpání nových sil. V současné době není problém si interiér zařídit podle určitého stylu, protože nabídka v obchodech je velmi pestrá. Můžete mít vše laděné do jakéhokoli odstínu, vždy si ve zboží vyberete.

Pěnovou, nebo pružinovou matraci?

Při volbě matrace je třeba si uvědomit, co všechno by měla splňovat. Hlavní je určitě dobrá podpora páteře, abyste se ráno nebudili celí rozlámaní. Až budete vybírat novou matraci, sami zjistíte, že to není vůbec jednoduché. Nikoliv však proto, že by nebyl výběr, ale právě naopak. V katalogu budete prohlížet matraci za matrací s různými vlastnostmi a zjišťovat informace, podle kterých kritérií si vybrat tu správnou do vaší ložnice. Úplně nejlepší je ale jít si osobně vyzkoušet, jak matrace vlastně vypadá a jak by se vám na ní leželo. Volit si budete moci z pěnových i pružinových matrací.

Prostěradlo matraci chrání a přikrývka vás zahřeje

Matrace a prostěradlo tvoří spolu nerozlučnou dvojici. Vedle praktického hlediska nabízejí i estetickou funkci. Prostěradlo totiž můžete barevně sladit se zařízením ložnice nebo dětského či studentského pokoje. Nejpraktičtější se jeví prostěradla napínací, která se vyrábějí z flanelu, mikrovlákna i z froté. Každý materiál má něco do sebe. Flanel je výborným materiálem na zimu, froté i mikrovlákno využijete v letním čase.

Postel by nebyla kompletně připravená ke spaní, kdyby na ní chyběla přikrývka a polštáře. Na trhu najdete slabé deky na léto stejně jako thermo přikrývky na chladnější období. Kdo se rád přikryje ovčí vlnou, jistě si vybere hřejivé deky z merino. Alergici a astmatici by měli volit praktickou přikrývku z dutého vlákna se speciální úpravou proti roztočům a bakteriím.