Čím se od sebe liší PVC podlaha a linoleum?

Rozhodli jste se, že si pořídíte novou podlahovou krytinu, která bude pěkná na pohled, dostatečně odolná a zároveň jí budete moct položit v celém bytě? Máte-li omezené finanční možnosti, ale přesto nehodláte šetřit na úkor kvality, bude vám vyhovovat PVC podlaha. Co byste o ní měli vědět, než se pustíte do nákupu?

Udělejte si jasno v tom, co kupujete

PVC označuje polyvinylchlorid, což je třetí nejrozšířenější druh umělé hmoty na světě. Velmi často si však lidé pletou PVC podlahy s vinylovými podlahami. Jaký je mezi nimi rozdíl? Vinylové podlahy jsou tvrzené, zatímco PVC se dodávají v rolích a jsou měkčené.

PVC podlaha

Podlahy z PVC jsou někdy prezentovány jako linoleum, ovšem i toto označení je mylné, neboť lino se vyrábí především z přírodních materiálů, je měkčí a silnější.

PVC podlahy lze obecně rozdělit dle typu na homogenní a heterogenní:

  • homogenní PVC podlahy jsou o něco dražší a mají stejné složení po celé tloušťce,
  • heterogenní PVC podlahy se skládají z několika vrstev.

Proč si pořídit podlahovou krytinu z PVC?

PVC podlaha má atraktivní vzhled a lze si ji pořídit v mnoha různých dekorech. Je mechanicky i chemický odolná, má velmi dobré tepelné vlastnosti (používá se i v kombinaci s podlahovým vytápěním), snadno se udržuje a rozhodně nepatří mezi nejdražší podlahové krytiny. Naopak je k mání za více než příznivou cenu.

PVC

Na co si dát pozor při výběru?

PVC podlahy představují perfektní kompromis pro každého, kdo hledá kvalitu za dostupnou cenu. Krytina se hodí do domácího i komerčního prostředí a její vzhled vás bude každodenně přesvědčovat o tom, že jste si vybrali správně. Respektive za předpokladu, že zvolíte vhodnou zátěžovou třídu a nebudete zbytečně šetřit na tloušťce nášlapné vrstvy. Platí, že s vyšší nášlapnou třídou a tloušťkou se prodlužuje odolnost a životnost podlahy.