Co všechno potřebujete vědět o rekonstrukci ploché střechy?

Střecha je nenahraditelný prvek každého rodinného domu, přičemž její stav ovlivňuje nejen estetický dojem, ale i funkčnost a bezpečnost celého stavení. Pokud si všimnete, že střecha ztrácí na kvalitě nebo začíná prosakovat, měli byste zvážit její opravu nebo kompletní rekonstrukci. Jak poznáte, že je správný čas pustit se do práce?

Kdy je nezbytné zasáhnout?

Životnost ploché střechy se počítá na desetiletí, ale každá střecha s časem vyžaduje údržbu nebo rekonstrukci. Hlavním signálem pro zahájení rekonstrukce ploché střechy je poškození či nefunkčnost hydroizolačního pláště. Pokud střecha začne prosakovat a vlhkost se dostává do zdiva, je nejvyšší čas na výměnu.

Výhody rekonstrukce ploché střechy

Při rekonstrukci nedochází jen k opravám viditelných škod, ale také je to šance, jak zlepšit tepelné parametry střechy, což může mít významný dopad na snížení nákladů na vytápění v zimě a chlazení v létě. Moderní materiály a potažmo i technologie výrazně zvýší komfort bydlení a sníží energetickou náročnost rodinného domu. I plochá střecha se dá tedy zlepšit po všech stránkách.

Jak postupovat při renovaci?

V první řadě je nezbytná odborná obhlídka. Zavolejte si specialistu, který zhodnotí stávající stav střechy. Pomocí sondy prověří technický stav a strukturu vrstev střešního pláště. Dále zvolte správného partnera, přičemž rekonstrukci by měli provádět zkušení odborníci, jako jsou ve společnosti R3STAV.

Ve většině případů není nutné demontovat starý plášť střechy. Nový plášť se obvykle pokládá přímo na ten stávající, což minimalizuje práci i náklady. Důsledná rekonstrukce obnoví hydroizolační i tepelněizolační vlastnosti střechy.

Tak neváhejte a pusťte se do práce. Obraťte se na R3STAV. Jedná se o profesionály ve svém oboru.

Publikováno v Dům