Domácí pracovna se stává oblíbenou součástí moderního domu

V posledních měsících se lidé nad důležitostí domácí pracovny zamysleli více než kdykoliv předtím. Někdo si našel svůj kout, kde může v klidu tvořit, jiný se musí spokojit s mobilní pracovnou třeba v kuchyni. Obě varianty jsou možné, nikoliv ideální a praktické.

Home office byla v minulých letech spíše ojedinělá a pro někoho i nepředstavitelná. Nyní se vše mění a lidé přemýšlejí o vytvoření domácí kanceláře. I kdybyste nepracovali z domu každý den, stále se vám to vyplatí. Mít prostor pro počítač anebo kancelářskou skříň na doklady ohledně domácnosti je zkrátka nutností.

Jak by měla vypadat?

Je paráda, když máte štěstí a můžete si vyhradit na domácí pracovnu samostatný pokoj. Pak už je nutností pustit se do výběru správného nábytku, dekorací a doplňků. Rozhodně se zaměřte na skladbu a rozestavění vybavení. Své místo musí mít kancelářský stůl i kancelářská skříň. Možná je to někomu k smíchu, ale jen ve sladěném prostoru se nejlépe pracuje. Kancelářský stůl a židle by neměly být postaveny, abyste seděli zády ke dveřím. Dalo by se říci, že už jen pro ten nepříjemný pocit. Nejlepší je výhled do okna. S tím souvisí i dostatek světla v místnosti. Na stůl patří lampička, protože centrální osvětlení vám bude hlavně v ponurých měsících roku vadit a tahat oči. V pokoji se hodí i odpočinková zóna, kde si hodíte šlofíka a vypijete šálek kávy. Jen si dejte pozor, ať nemáte pohodlný gauč na očích, neodolali byste lenošení.

Kam s dokumenty?

Pamatujte, že home office není pro každého. V domácí pracovně si proto udržujte pořádek a veškeré dokumenty si pečlivě ukládejte. Každá tužka a papír musí mít své místo. V tomto ohledu je neocenitelný kancelářský nábytek, jako jsou skříně, posuvné boxy, klidně i tabule pro sepsání nahodilých nápadů. Aby nevypadal pokoj jako cela, dejte si na skříňku květinu, stěny doplňte hezkými obrazy. S vymalováním stěn pestrými barvami buďte opatrní a vsaďte na klasickou bílou.