Ergo Check – počítač vybere matraci za vás

shutterstock.com

Psychickou pohodu značně ovlivňuje prostředí, ve kterém spíte. Některé věci více, některé méně. Jednou z věcí, kterou můžete snadno změnit je právě matrace a rošt. Každý z nás potřebuje něco jiného, ale najít vhodnou matraci pro každého člena rodiny je nelehký úkol. Naštěstí již v dnešní moderní době existuje řešení, které Vám s tím pomůže. Již nebude záležet jen na vašem subjektivním pocitu, ale vše se dá snadno změřit.

Špatnou matraci poznáte snadno, poznáte ale tu dobrou?

Budete-li spát na špatně vybrané matraci, která vám nebude vyhovovat svými vlastnostmi, budete trpět bolestmi zad, nespavostí, a to se samozřejmě projeví na vaší celkové náladě. Zřejmě tak nikoho nepřekvapí, že právě matrace má nejvýraznější vliv na kvalitu vašeho spánku. Poradíme vám, jak najít tu nejvhodnější.

Buďte při výběru obezřetní

Výběru matrace věnujte dostatek pozornosti, protože jen vhodně zvolená matrace umožní dokonale rozložit hmotnost těla a zkopírovat jeho tvar. Důležité je, aby byla také dostatečnou oporou pro vaši páteř a zádové svaly. Velice tak záleží na vaší hmotnosti a spánkové poloze (na zádech, na boku).

Bez vyzkoušení matraci raději nekupujte

Rozdíly v kvalitě nabízených matrací jsou výrazné. Stejně tak různé tuhosti a použité materiály jsou rozličné. Jen namátkou jmenujme ty nejčastější:

  • Matrace líná pěna se studenou pěnou
  • Matrace ze studené pěny
  • Pružinové matrace
  • Latexové matrace
  • Pěnové matrace
  • Matrace z BIO pěny

Ideálním řešením je tak návštěva specializované prodejny, kde si můžete matraci vyzkoušet a lehnout si na ni. Některé prodejny nabízí možnost vrácení nevyhovují matrace do několika týdnů od koupě. Můžete si ji tak v klidu vyzkoušet doma. V poslední době se také začíná rozšiřovat přístroj Ergo Check, který vám s výběrem vhodné matrace pomůže.

Moderním řešením je Ergo Check

Ergo Check je speciální podložka se stovkami individuálních senzorů, která se umístí na Vámi vybranou matraci. Tyto údaje se přenáší do počítače, kde se zobrazí rozložení zátěže a tím i vhodnost matrace pro vás. Tato technologie je postavená na lékařské studii, která prokazuje, že v místech, kde je protitlak matrace větší než tlak krve v kapilárách, je vyvolána bolest ve svalech. Ráno se tak můžete cítit rozlámaní či ztuhlí.

Ergo Check, zdroj: matracetropico.cz/akce/zdrave-spani

Tento speciální přístroj vám tak dokáže doporučit, která matrace je pro vás nejvhodnější. Na výše uvedeném obrázku se můžete přesvědčit, že se nemusíte ničeho bát. Konečně nemusíte dát na váš subjektivní pocit a můžete si nechat vše pečlivě proměřit.

Sepsáno ve spolupráci se se společností TROPICO PLUS CZ a.s. – předním českým výrobcem matrací. Celou nabídku včetně možnosti vyzkoušet přístroj Ergo Check zdarma naleznete na http://www.matracetropico.cz

2 komentáře
  1. Ten „revolucni“ pristroj musim teda vyzkouset, protoze vybirat na netu je jak hrat ruskou ruletu, bud to vyjde nebo ne

  2. Ja matraci kupuji jedine v IKEA, protoze ji mohu do 90 dni vratit! To mi nikdo jiny nenabidne. Neni nad to si ji vyzkouset vklidu doma delsi dobu

Komentáře jsou uzavřeny.