Finance si hlídejte i při nakupování na internetu aneb nové podvodné triky

Finance musíte hlídat všude, ať se pohybujete po ulici nebo nakupujete na internetu. Možná jste už v minulosti četli článek o tom, jak se vyvarovat podvodným internetovým obchodům, ale tipů, kterých využívají sami podvodníci neustále přibývá. Vy byste se jich měli bezesporu vyvarovat. Pojďme se podívat na některé z nich. Většinu možná znát budete, ale věřte nám, že kvůli těm pár tipům, které nejsou tak známé se článek vyplatí přečíst.

Vánoce a zakládání internetových obchodů

Vánoce vyvolávají v podvodnících zakládání internetových obchodů. Je to pro ně totiž obrovská příležitost, jak získat peníze rychle a téměř bez námahy. Pokud máte pocit, že se na jednom z těchto internetových obchodů nacházíte, měli byste zakročit. Rozhodně nestačí tuto stránku opustit a nic nedělat. Mohly by se tak nachytat další osoby, které bývají důvěryhodnější. Vy zkrátka musíte internetovou stránku nahlásit. Jaké body vám prozradí, že není s internetovým obchodem něco v pořádku? Přesvědčte se sami, určitě uznáte, že podvodných projevů je tady více než dost.

Informace o financích a investování najdete na webu: investnews.cz

Produkt bez dostatečně kvalitního popisu? Vidíte jen obrázek a cenu? Nic víc se v detailu produktu nenachází? Pak jde s největší pravděpodobností o podvod. Ano, může to být jeden z těch internetových obchodů, u kterých majitel na popisky nedbá, ovšem před Vánoci byste měli být opatrní. Střetnout se ale také můžete s těmi internetovými obchody, kde popisek sice je, ale už při prvotním podívání se dá poznat, že je přeložen prostřednictvím translate software. Tím může být například Google. Věty nedávají smysl a mimo jiné jsou některá slova špatně napsána.

Doménový název

Předchozí pravidlo navazuje na další, kterým je doménový název. Dost často za podvody stojí cizinci, kteří nevědí, jakou doménu si zaregistrovali. Ví jen, že se jedná o českou doménu, už je ale nenapadne, že na internetové stránce nabytekneconeco.cz prodávají například dámskou nebo pánskou módu. Jde o zahraniční podvodníky, kteří si hlídají expiraci již používaných domén a pak je zkupují. Následně pustí rychlý web, kde chtějí platbu předem. Lákají na nízké ceny, důvěryhodnost zvedají tím, že původní cena je přeškrtnutá, čímž dochází k tomu, že si zákazníci myslí, že jde o předvánoční slevy.

V neposlední řadě si hlídejte zabezpečení internetového obchodu, to poznáte podle toho, že je vedle adresního řádku zámeček a po kliknutí vám vyjede HTTPS, nikoli HTTP. Dále je nezbytně důležité sledovat, zda má prodejce na webu kontakt podle zákona a obchodní podmínky.