Fotovoltaika na klíč se rozhodně vyplatí. Jaký systém je pro vás nejvhodnější?

Postupem let nacházíme solární panely na stále větším množství rodinných domů. Není se čemu divit – drtivá většina jejich majitelů díky tomuto kroku dokáže ušetřit desítky a desítky tisíc korun ročně. To samozřejmě platí v případě, kdy si necháte vypracovat systém na klíč od ověřené firmy. Na koho se spolehnout?

Věřte jen ověřeným odborníkům

Asi nikomu z vás nemusíme říkat, jak ohromně populární je v posledních letech fotovoltaika. Ceny těchto elektráren totiž postupem času klesají, dotace se zvyšují a finální úspory nelze popřít.

Přesně proto najdete jen v naší malé zemi stovky a stovky nejrůznějších firem, které takové systémy instalují. Některé lépe, jiné naopak hůře (nebo dokonce vůbec). Chcete-li si zajistit opravdové úspory, raději věřte pouze odborníkům s dostatečným množstvím recenzí a ověřitelnou praxí.

Dobrým příkladem je třeba oblíbená společnost Sun 4 Power, která poskytuje fotovoltaiku na klíč. Nabízí rovnou čtyři různé systémy – Small (úspora přibližně 29 000 Kč za rok), Medium (úspora přibližně 39 000 Kč za rok), Large (úspora přibližně 55 000 Kč za rok) a Maxi-Hybrid (úspora přibližně 55 000 Kč za rok).

Nezapomeňte na dotace

Ať už vás zajímá fotovoltaika Prahafotovoltaika Brnofotovoltaika Znojmo, či spíše fotovoltaika Kladno, ve všech případech máte samozřejmě nárok na zajímavé dotace z programu Nová zelená úsporám. Ty čítají až 50 % z celé ceny instalace i nákupu zařízení.

Ve výsledku se tak návratnost FVE na klíč počítá v rozmezí přibližně sedmi let (u některých projektů ještě méně). Už v prvním roce používání však pocítíte znatelnou úlevu při placení účtů za energie. A co víc, životnost moderního systému značně překračuje dobu dvaceti pěti let, takže vám vydrží klidně až do konce života.

Publikováno v Dům