Historický psací stůl a moderní kancelář

Usaďte se za starožitný psací stůl a nechejte se inspirovat myšlením dob minulých. Vůbec nevadí, že máte kancelář zařízenou podle posledních dobových trendů. Historický nábytek se hodí i do ní.

Druhy historických psacích stolů

Na výběr máte z následujících typů psacích stolů:

  • klasické,
  • oboustranné,
  • s knihovnou.

Dostupné jsou také v různých provedeních (dřevěných odstínech).

Stůl jako dominanta pracovny

I taková místnost jako pracovna uvítá prvek, který ji prozáří a oživí. A právě takovým se může stát váš pracovní stůl. Dostatečně prostorný stůl je pro práci nezbytností, jeho rozměry by měly odpovídat vykonávané činnosti (a možnostem místnosti).

Přitom nehraje roli, zda se rozhodnete pro starožitný stůl z období renesance, baroka, rokoka, klasicismu, empíru, biedermeieru či artdeca.

specializované prodejny

Jak sladit stávající vybavení pracovny s historickým stolem?

Moderní nábytek se vyznačuje jednoduchostí a buďme upřímní, na mnoho lidí působí neosobním dojmem. Zosobněte moderně vybavenou pracovnu historickým pracovním stolem.

Otázkou zůstává, jak vhodně sladit stávající vybavení moderní pracovny a starožitný nábytek.

V první řadě dejte na svůj pocit. Je důležité, abyste se v místnosti cítili dobře. Většina pracoven je ve světlém barevném odstínu. Máte-li to stejně, pořiďte si stůl v kontrastní barvě, která dá vašemu stolu vyniknout.

Kde koupit starožitný stůl?

Pokud zvažujete vybavení pracovny starožitným stolem, doporučujeme navštívit specializované prodejny na tento typ zboží. Řada prodejen disponuje také vlastními internetovými stránkami, můžete tak obhlédnout jejich nabídku i z pohodlí domova.

Neztrácejte naději, když neobjevíte solitér, který by se vám líbil. Některé prodejny nabízejí možnost dovozu nábytku ze zahraničí, nebojte se ji využít.