Jak na výsadbu okrasných jehličnanů

Chcete se pyšnit okrasným jehličnanem ve vaší zahradě? Přemýšlíte, kde jej zasadit a čím jej nejlépe doplnit, aby výsledek byl co nejlepší? Přinášíme vám hned několik tipů.

S čím jehličnany kombinovat

Jedno základní pravidlo klasické zahradní architektury říká, že by jehličnany měly představovat přibližně třetinu dřevin v každé zahradě. Vyplatí se tak okrasný jehličnan vhodně doplnit o stromy listnaté a vytvořit tak pěknou harmonii.

Současná moderní doba však již tak striktní není. Stále častěji se tak můžeme setkat se zahradami, které tvoří pouze jehličnany. A i tak je výsledná kompozice okouzlující, a to zejména díky kombinaci odstínů jednotlivých dřevin.

Jak na pěstování

Konkrétní nároky jehličnanů se pochopitelně u každého druhu liší. Obecně však existuje hned několik pravidel, kterými se můžete řídit. V prvé řadě lze doporučit vsadit spíše na neutrální nebo mírně kyselé půdy. Půda by ideálně měla vždy být mírně vlhká, určitě nedoporučujeme trvalé přemokření.

Okrasný jehličnan umístěte tak, aby mohl vstřebávat dostatek slunečních paprsků. Pozor si však dávejte v zimě, kdy je třeba především mladé dřeviny chránit před ostrým sluncem. K výsadbě přistupujte nejlépe v jarním období, můžete i na podzim. Právě tehdy se stromům bude nejlépe dařit.

Více informací o okrasných stromech najdete na www.okrasne-stromy.cz.