Jak nejlépe vyčistit koberec? Poradíme vám!

Vyčistit koberec není jen tak. Věděli jste, že běžným vysavačem z něj odstraníte jen malý zlomek nečistot? Pokud svou podlahovou krytinu chcete opravdu důkladně vyčistit, měli byste se vybavit silnějším arzenálem.

Nejlépe koberce čistí profesionální stroje na čištění koberců. Ty v domácnostech i ve firmách. Že jsou nad vaše finanční možnosti? Vždyť si takový stroj vůbec nemusíte kupovat, nýbrž si ho vypůjčit. Takovouto důkladnou očistu svému koberci totiž můžete dopřát jen jednou za čas. Samozřejmě v závislosti na jeho vytížení. Častěji by koberce měly čistit rodiny s alergiky a domácími mazlíčky,

Nový? Ne, důkladně vyčištěný

Proč profesionální stroje na čištění koberců? Protože vaši podlahovou krytinu vyčistí opravdu důkladně. Nejenže ji vyčistí, ale také jim propůjčí nový vzhled. Dobře vyčištěný koberec na pohled vypadá jako nový. A ještě lépe voní.

Jakou značku?

Nejvýkonnější stroje na čištění koberců najdete v portfoliu renomované značky Kärcher. Čistí za pomoci ekologicky nezávadných přípravků formou hloubkového propírání, a to aniž by po sobě zanechaly mokrý povrch. Koberec navíc zbaví i těch nejjemnějších nečistot včetně roztočů, proto jsou v centru zájmů alergiků.

Kde si je zapůjčit a za kolik?

Stroje na čištění koberců Kärcher mají ve své nabídce například půjčovny Ekolux (na internetu hledejte pod odkazem stroje na čištění koberců Praha), které mají své pobočky v šesti krajích (v Praze a okolí, Královehradeckém, Pardubickém, Plzeňském, Středočeském kraji a na Vysočině). Cena zápůjčky začíná na 290 Kč na jeden den (23 hodin). Za hubici na čalounění si připlatíte 50 Kč a čisticí prostředek vás na 5 m² vyjde na 20 Kč. Jako zálohu si půjčovna vysavačů Kärcher konkrétně na tento model účtuje 5 000 Kč. Tato částka vám samozřejmě bude vrácena oproti nepoškozenému přístroji. Spolu se stroji na čištění koberců v nabídce k zápůjčce najdete i průmyslové vysavače, jednokotoučové mycí stroje a brusky na parkety. Více informací najdete na odkazu stroje na čištění koberců Praha.