Jak používat distanční podložky pro správnou instalaci terasových prken

Věděli jste, že díky instalaci distančních podložek můžete pozitivně ovlivnit celkovou životnost terasových prken? Jedná se tedy o prvek, který si své místo při realizaci terasy rozhodně zaslouží. Podívejte se, jak vybrat vhodné distanční podložky a jak s nimi správně pracovat. 

Co jsou to distanční podložky? 

Jak už název napovídá, distanční podložky slouží od toho, aby vytvořily malou mezeru. Dávají se mezi terasová prkna, kde napomáhají dosáhnout optimálního vzhledu a uspořádání, ale především nabízí celou řadu funkčních vlastností, díky kterým se rozhodně vyplatí na ně při realizaci terasy nezapomenout. Jsou relativně levné a na jeden metr čtvereční využijete zhruba 15 kusů podložek, kdy se tedy celkové náklady pohybují kolem 100 korun. 

Proč pomáhají prodloužit životnost terasových prken

Za relativně nízké náklady totiž mohou distanční podložky na terasy pomoci až o 30 % prodloužit životnost jednotlivých prken. Je to dáno především tím, že se zlepší cirkulace vzduchu a vysychání právě díky přítomnosti pravidelných mezer. Obyčejné podložky za pár korun tedy poslouží jako prevence nežádoucího hnití a vytvoří vhodné podmínky pro dlouho funkční a krásnou terasu. 

Výběr vhodné varianty

Mezi distančními podložkami existuje více různých variant, ze kterých si můžete vybírat. Jedná se o menší mezery o velikosti 4 mm a větší 7 mm. Z praktického hlediska záleží především na tom, co se vám bude více hodit pro instalaci, ale ani jedna varianta není špatná. U modřínových terasových prken vybírejte spíše větší 7 mm mezery, s jejíž pomocí dokáže podložka lépe korigovat výraznější práci tohoto měkčího dřeva. Naopak pro exotické materiály bohatě stačí 4 mm mezery, s jejíž pomocí bude dřevo snadno vysychat a udržovat si svou kvalitu. Více na stránce https://www.gardina.sk/terasove-distancne-podlozky/.