Jak rozvrhnout vnitřní prostor vestavěné skříně

V obchodech s nábytkem seženete univerzálně navržený nábytek do všech pokojů, ale ten nemusí vyhovovat vždy všem. Jak z této situace ven? Řešením je nábytek vyrobený na míru. Pokud se rozhodnete pro pořízení vestavěné skříně na zakázku, věnujte dostatečný čas také promyšlení jejího vnitřního prostoru, nejen vnějšího designu.

Vestavěná skříň na míru

Vestavěná skříň na míru, někdy též nazývána „vestavěnka“, se přizpůsobí svými rozměry každému výklenku. Její tvar je možné přizpůsobit i netradičním prostorům jako výklenek pod schody nebo prostor pod šikmou střechou.

Jsou vhodné do všech místností a poskytnou dostatečný prostor pro uložení věcí.

Rozvržení vestavěné skříně

Kromě vnějších rozměrů vestavěné skříně si můžete zvolit na kolik částí bude její vnitřní prostor rozčleněn. Vybavení skříně je zcela ve vaší kompetenci, je však dobré jej uzpůsobit zamýšlenému účelu, tj. velikosti skladovaných předmětů.

Budete do ní ukládat pouze oblečení nebo i sportovní náčiní, ev. elektrické spotřebiče? A kolika lidem bude skříň sloužit? S rostoucím počtem uživatelů by také měly být větší rozměry skříně.

konfigurátor skříně

Vnitřní výbava vestavěnek

Pod vnitřní výbavu vestavěných skříní zahrnujeme vše, co tvoří její vnitřní prostor a usnadňuje ukládání věcí, např. police, zásuvky, šatní tyč, kravatovník a spousta dalších pomocníků.

Nikde není řečeno, že musíte využít všechny praktické doplňky. Zvolte pouze ty, které skutečně využijete.

Pár rad pro umístění vnitřních doplňků

Nejčastěji používané věci mějte vždy při ruce, tzn. ve výšce cca 1-1,5 m tak, abyste se k nim nemuseli neustále sklánět, ale ani stoupat na židli, abyste na ně dosáhli.

Horní část skříně nechejte vyhrazenou pro málo užívané věci.

Probuďte v sobě duši designéra a navrhněte si skříň podle svých představ. Využít k tomu můžete online konfigurátor skříně. Ten vás provede krok za krokem celým procesem návrhu. Líbí se vám výsledný vzhled? Pak neváhejte odeslat žádost o cenovou nabídku.

Zdroj fotografií: pixabay.com