Jak se staví dřevostavby?

Dřevostavby (zejména tedy dřevostavby na klíč) patří k hitům moderní doby. Ve světě bydlení jsme dlouho nezaregistrovali takový trend, jakým jsou nyní právě tyto druhy staveb. Pokud si má člověk vybrat mezi zděným domkem a dřevostavbou, automaticky sáhne po dřevostavbě, a to hlavně kvůli jejím výhodám. Hlavní předností je nízká cena, dále pak rychlost výstavby. Zatímco zděné domky budou mít teprve položené základy, dřevostavba už budou mít svou hrubou podobu. A to je znatelný rozdíl, nemyslíte?

Pokud vás dřevostavby zajímají, pokud si ji také plánujete pořídit, nabízí se otázka, jak se vlastně dřevostavby staví? Poděkovat můžeme několika moderním technologiím.

Sendvičové konstrukce

Dřevostavby vznikají kupříkladu díky sendvičovým systémům. Mluvíme v tomto případě o stavebních systémech, které se dodávají kompletní. V továrně se v praxi veškeré části dřevostavby vyrobí a na pozemku se poté jenom smontují dohromady. 

Zpravidla bývá nosná konstrukce domu vyrobená z masivních hranolů nebo kulatin, ale není to samozřejmě podmínkou. Pokud se to však dodrží, dojde k získání skvělých tepelných a akustických izolací. 

Nejčastěji se k výrobě sendvičových dřevostaveb používají štěpkocementové desky nebo také betonové tvárnice. 

Dřevostavby

V případě klasické dřevostavby nevyráběné dopředu v továrnách mluvíme o stavbě, která je postavená ryze ze dřeva. Jen hrstka materiálů není tímto přírodním materiálem. Většinou se k výstavbě domu používá jedlové nebo smrkové dřevo, ale také se nepohrdne ani borovicovým dřevem či dřevem z modřínů. 

Pokud se rozhodneme pro stavbu klasické dřevostavby, prakticky tím nezatížíme přírodu. Ne nadarmo se dřevostavbám říká ekologické domy. Nemusíte se obávat toho, že by dřevostavba vydržela kratší domu než klasický rodinný domek. Jejich životnost je naprosto srovnatelná s životností rodinného příbytku postaveného z malty a cihel.