Jak si vybrat vanu?

Pokud máte rádi dlouhé relaxováni v horké vodě, pak byste si jistě neměli zapomenout koupit vanu. Druhů van je spousta, a tak vám mohou dopomoci k ideálnímu dotvoření vaší koupelny. Pořízením vany můžete získat i pomocníka při problémech se zády a podobně.

Jaké máme druhy van?

Na trhu se pohybuje obrovské množství výrobců van. Cena van se stanovuje na základě typu vany a materiálu, ze kterého je vana vyrobena.

Volně stojící vany

Volně stojící vany se dnes opět stávají velkým trendem. Jejich výhoda je, že se dají volně přemisťovat, a tak se hodí i do domácností, které se například plánují stěhovat. Dalším plusem je i to, že u volně stojících van není potřeba žádné zdění a podobně, montáž je tudíž naprosto čistý proces. Volně stojící vany jsou mnohdy opatřeny i panely, které vám umožňují vizuálně dotvořit tvar vany, podle vašich představ.

Zapuštěné vany

Zapuštěné vany, patří k nejtradičnějšímu způsobu instalace van. Tento způsob o proti volně stojícím vanám trochu obtížnější a dražší, ale vana získá delší životnost. K zabudování se hodí všechny druhy van, kromě van určených k volnému stání.

Nabízíme septiky na odpadní vody.

V praxi se zapouštění provádí buď do bloku, který si musíte přizdít nebo si můžete vanu zapustit přímo do země. Vana zapuštěná do země sice vypadá velice moderně, nutno, ale dodat, že se jedná o finančně nejdražší variantu.

Jaké máme druhy van?

Druhů a tvarů van je opravdu hodně, moderním provedením jsou například vany rohové. Rohové vany jsou buď symetrické nebo asymetrické a v obou případech, je hlavní výhodou fakt, že rohový tvar rozbíjí nežádoucí pravé uhly v koupelnách. Rohové vane vaši koupelnu doslova rozzáří. Obzvlášť pokud použijete i vhodný nábytok.

Novinka na trhu retro vany

Retro-vany využívají klasické historií prověřené tvary, které aplikují do moderní podoby. Nejčastější jsou vany secesní a nostalgické.