Jak správně vybrat pelíšek pro psa?

Tak jako lidé mají své postýlky s příjemným ložním prádlem, kde odpočívají a usínají, tak i pejskové by měli mít svůj pelech, který bude platit za jejich místečko. Kam jinam by se totiž měl čtyřnohý člen rodiny schovat v případě, že venku hřmí, je čas spát anebo hlava rodiny zavolá „na místo“? Pelech by měli mít psi umístěný na klidném místě, kde budou moci odpočívat a pochutnávat si na oblíbených dobrotách.

Investujte do kvalitních pelechů

Pelíšky pro psy najdete v mnoha barevných i materiálových variantách. Malým plemenům, která stejně většinou skončí ve vaší posteli, poslouží levné varianty či pelíšky pro psy se zvýšeným hřejivým okrajem. Do pelechu pořiďte měkkou deku a hračky, aby chvíle o samotě doma nebyly nudné a pejsek se zabavil, aniž by měl chuť kousat boty, popřípadě ničit nábytek. Ani rasy většího vzrůstu by neměly být ochuzeny o své místečko. Pro takové čtyřnohé členy rodiny se skvěle hodí odolné pelíšky pro psy s pratelným potahem. Kvalitní materiály slibují dlouhou životnost a barevnou stálost. Pevné tkaniny odolají hrabání, škrábání i mokré srsti.

Pelíšek můžete pořídit i kočičce, ale než klasický pelech raději ocení variantu se stříškou či tunelem. Pelíšky pro psy nicméně patří do povinné výbavy každého chovatele. Jen tak budou mít vaši čtyřnozí kamarádi své místo a budou přesně vědět, kam složit hlavu k spánku. Pelíšek by vám doma neměl chybět ani v momentě, když spí pejsek s vámi.

Jaký pelech koupit pro velkého psa?

Velké plemeno vyžaduje prostornější variantu pelechu, tudíž si prohlédněte například praktické podušky či stabilní matrace. Nezapomínejte, že pejsci do dospělosti vyrostou, a proto volte takové modely, které jsou dostatečně velké a využijete je i v dospělém věku psa. Máte-li doma více psích kamarádů, pořiďte jim samostatné pelechy anebo dostatečně velký jeden kus, kde se ale pohodlně natáhnou oba psi. Investice do pelíšku se vám zaručeně vrátí, protože každý pejsek ocení, že jeho pán na něj myslí a poskytuje mu komfortní zázemí.