Jak ušetřit na vytápění bytu?

zdroj: shutterstock.com

Topení patří jeden z hlavních výdajů u domácích rozpočtů. Proto by patrně každý uvítal, kdyby bylo možno tyto výdaje snížit. Jednou z možností je uskromnit se a topit méně. Bohužel to nejde do nekonečna, a tak přichází na řadu druhá možnost a to je investice do efektivnějšího způsobu vytápění.

Pokud topíte doma elektrickou energií, patří tento způsob k nejdražším. To je obecně známá věc. Nicméně i v této oblasti se za poslední roky technologie posunula dopředu a lze najít na trhu výrobky, které jsou mnohem efektivnější než vaše stávající topení. Jaké to jsou?

Představujeme topná systém Thermotec

Thermotec je německá značka, která na své výrobky poskytuje záruku třicet let na funkčnost. S přímotopy Thermotec lze náklady na elektrickou energii za vytápění snížit až o padesát procent v porovnání s jinými možnostmi vytápění a to díky unikátnímu a inovativnímu systému Aeroflow.

Panely obsahují akumulační jádro, které absorbuje energii a poté ji vydává ještě dlouhou dobu po vypnutí panelu.

Topná tělesa Thermotec díky této energii potřebují dobíjet elektrickou energií jen dvacet minut, aby zvládla celou hodinu hřát. Topné panely thermotec obsahují akumulační jádro, které shromažďuje teplo a díky tomu tak topení i po vypnutí hřeje. Jiná klasická plechová topení naopak po vypnutí rychle chladnou. Navíc jsou radiátory navrženy s průduchy a žebry, kterými se teplý vzduch lépe rozptyluje do okolí.

Topný panel s akumulačním jádrem, zdroj: topeni.cz

Plynulá regulace výkonu ušetří náklady na topení

Systémy vytápění Thermotec umožňují plynulou regulaci teploty ve všech místnostech a to díky zabudovaným prostorovým, mechanickým nebo digitálním programovatelným termostatům. Tím dochází k eliminaci přetápění některých místností dobře známých z centrálních způsobů vytápění.

Technologie 21. století k efektivnějšímu řízení vytápění

Topení také mohou být vybaveny čidly provázanými s centrální řídicí jednotkou, díky které lze teplotu programovat na delší časové úseky. V případě zájmu se dokonce dá systém vytápění v domě regulovat pomocí mobilního telefonu nebo vzdáleného počítače, pokud se dokoupí GSM modul. Topení tak můžete snadno zapnout třeba cestou z práce.

Výrobky Thermotec u nás prodává internetový obchod topeni.cz, ve kterém je možné sehnat veškerý sortiment včetně doplňků a příslušenství.