Jaké jsou současné trendy v bydlení?

I bydlení se řídí módními trendy. Jaké jsou ty současné novinky? Co by nemělo chybět ve vaší domácnosti, pokud chcete bydlet skutečně podle posledních trendů.

Barvy se stále drží

Barvy jsou a budou in. U bydlení platí, že byste měli myslet na to, jaká barva je příjemná vám a podle toho se i zařídit. Hitem letošní sezóny jsou spíše světlejší barvy jako je žlutá nebo zelenkavá. Absolutním hitem je potom barva tmavě fialová a starorůžová. Při výběru barev se řiďte jejich vlastnostmi. Vybírejte barvy, které jsou omyvatelné, dobře kryjí a jsou paropropustné. Za tyto barvy si lehce připlatíte, ale této investice rozhodně nebudete litovat.

Při výběru nábytku myslete na styl

Stylový nábytek by neměl rozhodně ve vaší domácnosti chybět. Jaké styly frčí? Nábytkovému designu vévodí retro styl. Jak na něj? Retro styl se vyznačuje květinovým vzorem, sytými barvami a oblými tvary. Těmito třemi body se při výběru nábytku a doplňků řiďte.

Tip: Přečtěte si, jak kombinovat barvy zdí se samolepkami na zeď.

Minimální množství a světlo

Současná doba nefandí robustním obývacím stěnám a podobným strašákům. Při zařizování pokojů dbejte na to, aby prostor nebyl nábytkem příliš zaplněn. Méně znamená více. Stačí mít dva nebo tři větší kusy designového nábytku než více malých. Nezapomínejte ani na dostatek světla. Podívejte se například na nábytek v minimalistickém etno stylu, uvidíte jak málo dokáže být nádherné.

Nadčasovost je trumf

Trendy v bydlení se rychle mění. Proto si nákup nábytku a vybavení důkladně promyslete. Pokuste vybírat nábytek s nadčasovým designem. Zejména si dávejte pozor na barvy – koberečky snadno vyměníte, ale nábytek tak často neměníte.