Jakou sedačku vybrat do malých prostor?

Obývací pokoj bývá v případě menších bytů centrálním pokojem, kde se setkává celá rodina a tráví se čas pohromadě. Ať už máte malý či velký obývací pokoj, při jeho zařizování se zaměřte na to nejdůležitější a tím je sedací souprava. Ne každý gauč splní vaše požadavky na pohodlí a velikost, ovšem s omezeným prostorem vznikají jisté limity. Naštěstí výrobci reagují velmi pružně a představují rafinovaná řešení bytového nábytku do menších místností, aby byla zachována vzdušnost a zároveň byl pokoj maximálně funkční a praktický.

Sedačka do u nebo souprava?

Na trhu existuje celá řada řešení sedacích souprav, takže si tu svou vybere skutečně každý. Někdo nedá dopustit na čalouněnou pohovku ve tvaru u, jiný zase tvrdě stojí na straně kožené sedací soupravy v kombinaci sedáku pro tři, sedáku pro dva a křesla. Každá sedačka je navržena tak, aby nabídla určitý komfort, důležité tedy je, kam ji chcete umístit a jaké máte prostorové možnosti či finanční podmínky. V malých obývácích dokonale vynikne sedací souprava s lenoškou. Rohová sedačka se dá umístit do mnohdy nevyužitého rohu pod okno, a díky lenošce je skvělým kompromisem třeba pro odpolední siestu nebo větší návštěvu. Lenoška totiž poskytne další místo k sezení, a navíc sofu zajímavě oživí. Důležité je také materiálové provedení. Dnes vedou zemité a neutrální barvy, velmi populární je šedá, bílá, klasika černá a kombinace odstínů. Naopak do pozadí se dostávají výrazné vzory či potisky, s nimiž prostor opticky zmenšíte.

Varianty gaučů na nožkách

Do menších místností se také skvěle hodí sedací souprava na nožkách. Nepůsobí totiž vůbec robustním dojmem, naopak vám nabídne snadnější dostupnost při úklidu. Do úplně malých bytů, kde často sedačka funguje zároveň jako postel, je třeba zvolit takovou variantu, s níž budou vaše záda bez omezení, a čeká vás nerušený spánek. Proto byste neměli opomenout možnost rozkládací sedací soupravy. Ta je často opatřena dalším úložným prostorem a díky rozložení poskytuje komfortní dvoulůžko pro manžele. Rozkládací gauč oceníte též při častých návštěvách, vaši hosté vám poděkují, že se mohou vyspat na plnohodnotném lůžku.