Jaký typ střechy a střešní krytiny je nejlepší?

Jiný kraj, jiný mrav. Platí to i pro střechy. V teplých tropických a subtropických oblastech se tradičně staví ploché střechy, zatímco v mírném a chladném podnebí se dává přednost střechám šikmým. Má to svůj důvod, protože konstrukce střechy chrání dům proti povětrnostním vlivům a odvádí vodu pryč. Vedle toho střecha plní i estetické hledisko, protože společně s fasádou vytváří vzhled stavby.

Jakou střešní krytinu vybrat

Při výstavbě nového domu nebo rekonstrukci staršího je třeba promyslet vhodné řešení střechy. V současné době existuje hodně různých variant střešní krytiny – pálené tašky, hliníkové, asfaltový šindel, betonové, plechové či vláknocementové. Jejich rozdíly jsou především v ceně, životnosti a v tom, pro jaký sklon střechy jsou vhodné. Podle ceny patří k nejdražším krytinám pálená taška, naproti tomu oprava střechy s použitím plechu vyjde mnohem levněji.

Rekonstrukce a oprava střechy

Také u rekonstrukce střechy je nutné počítat náklady a uvažovat nad její životností. I když hliníková krytina patří k těm dražším variantám, vyznačuje se dlouhou životností až padesát let oproti asfaltovému šindeli, který vydrží sotva patnáct let. I zde je třeba přemýšlet hlavně ekonomicky s ohledem na budoucnost.

Střechy Praha

Společnost Novák se zaměřuje nejen u rodinných, ale bytových domů na opravu i rekonstrukci střechy. Praha je hlavní oblast jejího působení. Ročně vytvoří na tři sta nových střech a umí vybudovat luxusní podkrovní bydlení, které se těší mimořádné oblibě. Svou práci firma odvádí na klíč – od počátečního návrhu, pro který používá nejmodernější software až po samotnou realizaci stavby střechy. Proto zaměstnává pracovníky různých profesí – pokrývače, klempíře, tesaře. Společnost Novák je certifikovaná firmami Bramac, Tondach, Velux i Fisher.