Když v dílně panuje systém

Každý, kdo chce pracovat efektivně, by měl vědět, že základem je pořádek na pracovišti. Platí to ve firmách, skladech, ale i v malých dílnách a garážích, ve kterých si kutíte jen tak pro radost. Správná organizace nářadí, šroubků a matek dá vaší práci řád a výrazně vám ušetří čas. Nic totiž není otravnější a zdlouhavější než hledání správného šroubováku, klíče či vrtáku.

Dobrým tipem na organizaci základního vybavení jsou boxy na nářadí. Vejde se vám do nich vše potřebné, ať už jsou to malé šrouby, matky, hmoždinky, nebo větší kleště, kladiva a háky. Velikost boxu můžete samozřejmě přizpůsobit velikosti nářadí. Malé krabičky poslouží pro drobné komponenty, velké pak pro veškeré prostornější pomůcky.

Velkou výhodou boxů je jejich mobilita. Snadno v nich nářadí přenesete k sousedovi do garáže, nebo třeba odvezete na chalupu.

Vyplatí se koupit už vybavený kufr?

Ano i ne. Pokud si nářadí často berete na cesty, může být takový předvybavený kufr praktickým pomocníkem. Nemusíte nic třídit a ukládat, zkrátka toto kutilské zavazadlo pouze vezmete a vyrazíte. V případě, že ale většinou pracujete doma, nemá pořizování kufru s nářadím velký význam.  Vaše preference nářadí se totiž postupně mění – něco se opotřebuje, něco doslouží, něco přikoupíte, něco pořídíte ve více alternativách… V tomto případě jsou přepravky a organizéry o hodně praktičtější.

Pověste nářadí na zeď

Není nic lepšího, než když máte ve svém pracovním prostoru vše po ruce. Aby tomu tak bylo, nabízí se pověsit věci, které používáte nejčastěji, na zeď. Pro tyto účely existují speciálně upravené kutilské stěny, které vám umožní uložit přehledně a prakticky sadu klíčů či šroubováků, ale například i rozměrnější vodováhu.

Boxy, šuplíky, kutilské stěny – každému bude vyhovovat něco jiného. Nejdůležitější je ale vaše pohodlí a to, abyste se při práci v nářadí snadno orientovali a vše potřebné našli v řádu sekund. Práce vás pak bude více těšit a pobyt v dílně pro vás bude ještě příjemnější.