Koupelnový nábytek volte raději střídmý

shutterstock.com

Moderní koupelna musí být nejen hezká, ale také praktická. Při splnění těchto základních požadavků se dá vykouzlit prostor, ve kterém bude příjemně a navíc bude snadno použitelným zázemím pro vykonávání každodenní hygieny. Velkou roli v tomto tématu tedy sehrává stylový koupelnový nábytek. Pryč jsou doby, kdy se pořizovaly celé sestavy, a to i na úkor volného místa. Dnes převažuje střídmost a funkčnost.

Ještě než půjdete   vybírat, měli byste mít jasno v tom, jaké další doplňky a kde chcete v této místnosti mít. Ideálně si vše zakreslete do schématického plánku, jak bude vše společně fungovat včetně otevírání dveří, dvířek či šuplíků. Veškerá rozhodnutí byste pak měli učinit s ohledem na dispozice prostoru. A zejména v panelákových bytech platí dvojnásob, že méně je někdy více.

S poličkami a skříňkami to nepřehánějte

I když je potřeba mít v koupelně dostatek úložných prostor, s počtem jednotlivých kousků nábytku to nepřehánějte. Zbytečně uberete z volného místa a výsledek stejně nebude dobrý. Ano, budete mít všechno kosmetiku a další nezbytné předměty pěkně schované, ale k čemu to bude, když při vylézání z vany budete muset stát jen na jedné noze?

Skříňka pod umyvadlo – hobbypredajna.sk

Základem je skříňka pod umyvadlo, která může být různě členěná, případně v kombinaci se zrcadlem a zrcadlovou skříňkou v malých koupelnách. Ta pak využívá i prostor do výšky, na který spousta lidí zapomíná. Skříňky v koupelně by tak ideálně měly využívat místo, které by jinak zůstalo prázdné bez užitku.

Představy naplní nábytek na míru

V panelákových bytech však může vzdušná koupelna znamenat velký nedostatek úložných prostor. Nábytek nabízený v koupelnových studiích může být příliš velký či neprakticky tvarovaný, že nepůjde otevřít šuplík či skříňka. Pak se vyplatí nechat si udělat vybavení na míru.

V takovém případě jsou zohledněny třeba i kouty, které se dají skvěle využít pro rohové poličky apod. S nábytkem na míru se zpravidla nemusíte tolik omezovat. Pro menší byty je tak ideální. Navíc často ho budete mít za podobné peníze jako nábytek z obchodu, protože není příliš rozměrný.

Žumpa je bezodtoková jímka, kterou upotřebíte na místech, kde není k dispozici kanalizace.

Nechcete-li se při zařizování koupelny zmýlit, kupujte nábytek jednotlivě, případně si ho nechte vyrobit na míru. Koupí sestavy riskujete, že i když jste si vše dobře propočítali, u vás doma zjistíte, že výsledný dojem je příliš stísněný.

Pro představu si můžete nechat vytvořit i nezávazný 3D návrh vaší budoucí koupelny, který nabízí lepší koupelnová studia. Získáte tak lepší celkový dojem, jak spolu působí travertinová dlažba, obklady a ostatní vybavení koupelny.