Krása dřevěné podlahy vynikne správnou péčí

Dřevěná podlaha je atraktivním doplňkem každé domácnosti. Již naši předkové materiálu důvěřovali, a to především pro jeho trvanlivost, snadnou údržbu a příjemnou atmosféru, kterou navozuje v celé místnosti. Pokud jste jejími hrdými majiteli, její životnost prodloužíte, pokud se o ni budete náležitě starat. Způsobů, jak se toho zhostit, je hned několik.

V módních trendech hraje dřevo první housle

Dnešní doba přímo poukazuje na návrat přírodních materiálů. Dřevo mezi nimi stojí na prvních příčkách, není proto divu, že se mnoho majitelů domů nebo bytů rozhodne při rekonstrukci pokrýt zem právě tímto materiálem. Pozor, masivní plovoucí podlahy nejsou jedinou možností, která vás při výběru trkne do oka. Parkety jsou variantou pro ty, jež si libují v dlouhé životnosti toho, co si pořizují. Pozitivně hovoří i možnosti snadné údržby, renovace a také rychlé, lokální úpravy. Jednoznačně jsou správnou volbou pro ty, kteří hledají podlahu na celý život.

Nalakovaná podlaha lépe odolá životním situacím

Rozhodnete-li se pro aplikaci laku, zaručíte, že podlaha bude velice dobře chráněna proti mechanickému poškození. Přeci jenom se jedná o nejnamáhanější část domu, po které chodíte či běháte vy, děti nebo i domácí mazlíčci, občas zde něco upadne, odolává těžkému nábytku nebo čelí vysokým dámským podpatkům. Při lakování nejste odkázání pouze na jednu variantu vzhledu, vybrat si můžete od vysokého lesku až po matný povrch. Některé laky si nesou ve vínku také velice praktické protiskluzové vlastnosti. Laky na podlahy společnosti Bona se vyznačují snadnou použitelností a spolehlivostí, se kterou podlahu chrání po dlouhá léta.

Olej podpoří přírodní barvu i vůni

Nalakovat podlahu je velice praktické, ale touto aplikací může být potlačena samotná barva či textura dřeva. Naolejovaná podlaha je odjakživa synonymem pro dokonale lesknoucí se povrch, s podtržením přírodních vlastností dřeva. To ve velké míře olej vstřebává a vyplňuje jím prasklinky, čímž se chrání proti vlhkosti. Oleje na podlahy také zaručí snažší renovaci v případě poškození, kdy postačí zasaženou plochu přebrousit a znovu přetřít. Nevýhodou se může zdát, že takto ošetřené podlahy vyžadují náročnější údržbu a pravidelnou impregnaci. Za krásu a vůni dřeva to však stojí!

Svěřte se do rukou dlouholetého profesionála na trhu, jímž je rodinná firma parkety WÖLFEL, a nechte si doporučit dřevěnou podlahu svých snů i prostředky, které ji budou opečovávat.