Krb jako ozdoba vašeho domova

Také by se vám líbilo ohřát zkřehlé prsty u krbových kamen nebo prožít romantický večer při svitu plápolajícího ohýnku v krbu? Je to jednoduché, cenově dostupné a hlavně úsporné řešení, jak vylepšit domov a zároveň získat šikovný zdroj tepla. Pořiďte si dle svých přání krbovou vložku či tradiční krbová kamna.

Jaký krb vybrat?

Krbová kamna se ideálně hodí na chalupu a do tradičních interiérů, kterým vévodí jednoduchost. Tento zdroj tepla je finančně dostupný, estetický a zároveň velmi účinný. Klasická krbová kamna jsou často opatřena prostorem pro uložení polen dřeva. Chcete-li z krbových kamen udělat dominantu místnosti, vsaďte na jedinečná a vzhledem originální kachlová kamna, jež se hodí do všech stylů interiérů. Stavba krbů přitom není vůbec nijak časově náročná či složitá.

Stále oblíbenější a poptávanou variantou jsou krbové vložky, které můžete podle svých představ upravit a sladit s obložením. Teplovzdušné krbové vložky se liší rozměry, disponují však regulovatelností minimální a maximálního výhřevu. Sledujete-li trendy v moderním bydlení, pořiďte si teplovodní krbovou vložku zajišťující rozvod tepla po celém bytě či domě.

Originální obklad pro váš nový krb

Základ krbu máte vybraný? Teď už chybí jen krby Praha požádat o inspiraci. Široký výběr obkladových materiálů umožňuje vždy jedinečné pojetí realizace. Špičkoví výrobci a přední lídři na trhu představují moderní materiály, barevné kombinace i velmi lehce udržovatelné varianty pro obložení. Velmi populární jsou odstíny žuly a mramoru, který se lehce udržuje, působí robustním dojmem a dodává celému krbu majestátní vzhled. Oba přírodní materiály se perfektně kombinují s  dřevem nebo sklem.

Patříte-li mezi věrné fanoušky dřeva, potěší vás zaručeně široký výběr dřevěných říms s hladkým či melírovým povrchem. Patinový povrch zase dodává dřevu jedinečný nádech. Obklady krbů lze provádět také pomocí typických kachliček anebo pískovce. Ten seženete v několika provedeních, lišit se může nejen povrchovou strukturou, ale rovněž spárováním. Pokud pak k pískovci doladíte i římsu, získáte jedinečnou dominantu svého domova, která se postará o nehasnoucí rodinný oheň a útulnou atmosféru.