Křeslo může mít mnoho podob, jaké to jsou?

shutterstock.com
shutterstock.com

Křesla patří mezi základní vybavení téměř každého obývacího pokoje. Posezení v křesle při sledování oblíbeného pořadu nebo filmu je vždy příjemné. Nabídka druhů křesel na našem trhu je velmi pestrá. Také materiálové možnosti pro výrobu křesel jsou velké. Správný výběr materiálu křesla a jeho druhu je základem spokojenosti nejoblíbenějšími druhy křesel na našem trhu jsou:

  • rozkládací křesla
  • polohovací křesla
  • houpací křesla

Rozkládací křesla

Rozkládací křesla nachází největší uplatnění zejména v menších bytech, jejich největší výhodou je jejich širší možnost využití. V případě návštěvy mohou sloužit rozkládací křesla i jako lůžko, na kterém návštěvu uložíme. Mechanismy rozkládacích křesel by měly být jednoduché, aby se daly jednoduše rozkládat i skládat. Ovšem musí být zachována i pevná kostra křesel, aby se po čase nerozbila nebo nezačala vrzat. Nejčastěji je kostra rozkládacích křesel vyrobena z kovového materiálu a masivního dřeva.

Rozkládací křeslo, zdroj: mabyt.cz
Rozkládací křeslo, zdroj: mabyt.cz

Polohovací křesla

Polohovací křesla by měla každému uživateli přinášet vyšší komfort a pohodlí. Některé jejich části by se měly dát nastavovat přesně podle aktuálních dispozic a potřeb konkrétního uživatele. Nejčastěji jsou polohovací křesla vybavena možností polohování v krční a páteřní oblasti a u nohou. U dražších modelů můžete nastavit polohu i pro opěradla rukou. Ovládání může být manuální nebo pomocí ručního ovladače. Některé druhy polohovacích křesel jsou vybaveny také masážními nebo vibračními funkcemi. Avšak cena takového křesla se může vyšplhat i na desítky tisíc korun.

Relaxační křeslo, zdroj: sconto.cz
Relaxační křeslo, zdroj: sconto.cz

Houpací křesla

Houpací křesla zažila největší oblibu na konci minulého století. Pak jejich obliba upadala, ale v současnosti se znovu vrací do hry. Houpání v houpacím křesle je zábavné a příjemné pro všechny věkové skupiny. Nejčastějším materiálem pro výrobu houpacích křesel je stále masivní dřevo. Ovšem velmi oblíbené jsou také křesla s kovovou kostrou, která je proplétána ratanem. Pro větší designovou funkci můžete vybírat také houpací křesla z exotických druhů dřevin. Ty se uplatní zejména na terasách a zahradních posezeních.

IKEA PS GULLHOLMEN Houpací křeslo, zdroj: ikea.cz
IKEA PS GULLHOLMEN Houpací křeslo, zdroj: ikea.cz