Lešení a jeho využití

Žádné staveniště se neobejde bez dočasné stavební konstrukce neboli lešení.  To se rozlišuje podle využití na vnitřní a venkovní. Dále dle konstrukce a tvaru na systémová, trubková a pojízdná. V poslední řadě jeho rozdíl spočívá v materiálu. V Čechách je typickým materiálem dřevo, hliníkové slitiny a ocel. Například v Asii je běžným materiálem bambus.

Každá konstrukce, složitější fasádní rámová i jednoduší pojízdná, má své bezpečnostní prvky.

Věděli jste, že …

Většina zedníků, řemeslníků, malířů používá ke své práci lešení, které nevyhovuje bezpečnostním podmínkám. Lešení musí být vybaveno dvoutyčovým zábradlím už od jednoho a půl metru. Na okrajích podlahy by měla být zarážka, která brání pádu předmětu na zem.

Lešení je poměrně náročná stavebnice, jejíž realizaci předchází nákres vytvořený odborně způsobilou osobou, který obsahuje přesné rozměry a způsob kotvení a vyztužení. Stavbu by měla provádět odpovědná osoba dle návodu a technologického postupu.

Mezi další pomocné konstrukce se řadí pohyblivé plošiny a závěsné lávky.

Co z toho plyne?

Pokud se chystáte realizovat nějakou rekonstrukci vašeho domu, není nic jednoduššího než si lešení Praha pronajmout nebo koupit od profesionálů. Jedině takto budete mít jistotu, že je vše v pořádku. Na trhu jsou k dostání všechny varianty, aby byly uspokojeny vaše potřeby. K velkému fasádnímu lešení se přistupuje individuálně. Přístupové rámy zjednoduší práci klempířům. Sloupový systém se hodí tam, kde je práce omezena jen na určitou část stavby. Praktickým řešením pro malé soukromníky je skládací lešení. Jeho dosah je až do čtyřmetrové výšky. Pojízdné lešení najde své uplatnění při malování a pracích v interiéru nebo při úpravách venkovního zdiva. V exteriéru může disponovat pracovní výškou až do dvanácti metrů.

Výškové práce patří mezi ty nejnebezpečnější, proto chraňte svůj život a nešetřete čas ani peníze při její realizaci. Pár minut strávených s odborníkem, může zachránit celý život.