Maličkost, která zcela změní vzhled vašeho domova

Stavíte dům nebo „jen“ vyměňujete okna? Nezapomeňte na maličkost v podobě parapetů, které zcela změní vzhled vašeho domova.

Parapet – prvek s několika funkcemi 

Parapety jsou výbornou odkládací plochou pro zútulnění domova. Dekorační funkci plní zejména vnitřní parapety, na něž řada umisťuje květináče s květinami. V porovnání s interiérovými parapety plní venkovní parapetní desky primárně ochrannou funkci – chrání zdivo před náporem vodních srážek.

Nevýrazný prvek interiéru

Říkáte si, že parapety jsou zbytečným zásahem do vašeho rodinného rozpočtu, protože jim nikdo nevěnuje pozornost? Vyvedeme vás z omylu. Parapetní desky sice jsou nevýrazným prvkem interiéru, ale dokáží s ním učiněné zázraky.

Nejoblíbenější parapety do interiéru

Mezi nejoblíbenější interiérové parapety patří plastové, které mají řadu výhod:

  • vyznačují se svou pevností
  • jsou lehké, což usnadňuje manipulaci při montáži
  • jsou barevně stálé
  • při vysokých vzdušných vlhkostech se nedeformují
  • jsou téměř bezúdržbové

vnitrni-plastovy-parapet

Vybíráme barevný odstín parapetu

Parapety jsou vyráběny v několika základních barevných variantách. Při výběru barvy je třeba vzít v potaz vzhled pokoje. Působí-li místnost tmavě a rádi byste ji prozářili, zvolte světlejší parapety. Ty odrážejí světlo do okolí a vaše domácnost tak bude prozářenější. Naopak tmavé parapety světelné záření pohlcují a prostor tak ztmavují.

Že se vám do vašeho interiéru nezamlouvá žádná ze základních variant? Nepropadejte panice, existuje řešení. A tím je dodatečný nástřik vámi zvolenou barvou podle vzorníku RAL.

Objednáváme parapety

Pokud chcete objednat parapety, není nutná osobní návštěva prodejny. Učiníte tak klidně z domova – pomocí online konfigurátoru parapetů. S jeho pomocí projdete celým objednávkovým procesem a pak jen očekávejte doručení parapetů.

Správná montáž zajistí funkčnost parapetu. V případě, kdy si netroufáte namontovat parapety svépomocí, nebojte se oslovit některého z řemeslníků ve svém okolí.