Masiv, nebo lamino: Který materiál bude v bytě lepší?

Pokud se pustíte do zařizování své vlastní domácnosti, dříve nebo později budete nejspíš řešit, pro jaký materiál nábytku se rozhodnout – masiv, nebo lamino. Obojí má své výhody a záleží na každém, co více preferuje při nákupu obývací stěny, ložnice nebo dětského nábytku.

Lamino je vhodné zvláště do dětských pokojíčků

Zatímco masiv patří mezi dražší materiály, lamino najdete hlavně na levnějším nábytku. Je to dáno tím, že laminované LTD desky jsou vyrobené z dřevotřísky, přičemž jejich povrch je opatřený místo dýhy laminováním. To může napodobovat vzhled dřeva tak dokonale, že takový nábytek si na první pohled spletete s masivem. Vybíráte-li dětský nábytek do pokoje dětem, možná nebude od věci vyzkoušet ten z lamina. Jedná se totiž o odolný materiál, který se navíc výborně ošetřuje. Děti jsou hravé a zvídavé a při hře velmi často nehledí na své okolí, které tím může trpět. Lamino je možná proto lepší volbou než masiv.

Klidné a příjemné prostředí pro spaní

Místnost, v níž byste se měli cítit příjemně, je ložnice. Klid pro spaní je důležitý stejně jako prostředí, v němž se ke spánku ukládáte. To vám pomůže vytvořit kvalitní nábytek z masivu. Pochopitelně i do ložnice můžete vybírat levnější varianty nábytku z lamina. Zajímavým řešením jsou postele s úložným prostorem. V mnohých ložnicích najdete také dámské toaletní stolky.

I zařízení do obývacího pokoje pečlivě vybírejte

Do pokoje, který slouží celé rodině, pořiďte obývací stěny s dostatečným místem pro uložení věcí, jež v domácnosti nashromáždíte. V současné době hraje v obývacích pokojích prim velká plochá televize, jež patří k dominantám prostoru. Poličky, regály nebo komody vhodně vytvoří prostředí tak, aby se v něm každý cítil dobře. Proto se v obývacím pokoji bude perfektně vyjímat nábytek z masivu. Není nad přírodní materiál, jenž v místnosti vykouzlí osobitou atmosféru.