Mobilní pískování: Jedinečná metoda opracování povrchů

Moderní technologie umožňují velmi snadné opracování povrchů všeho druhu – umělých i přírodních. K těm nejefektivnějším patří tryskání neboli pískování. Princip této metody spočívá v tryskání jemných částic (abraziva) na povrch, což má za následek odstranění nečistot a nežádoucích prvků. V praxi má tryskání široké spektrum využití – od povrchů staveb, až po kovy, dřevo a další materiály. Velmi často se používá také při sanaci zdiva a čištění fasád.

Co je to tryskání – pískování?

Pískování je vhodné pro jakékoliv čištění, bez ohledu na typ povrchu. Velkou výhodou je mobilita, a tedy možnost práce přímo u klienta. K nejlepším systémům na bázi tryskání pískem patří německé stroje TORBO, které nevyžadují napojení na externí média a díky možnosti elektronického nastavení minimalizují prašnost o 95 % oproti klasickému tryskání. Proto jsou nasazovány při práci i v zastavěných lokalitách, kde by použití jiných technologií bylo příliš náročné či zcela nemožné.

Mobilní pískování je samozřejmě možné provádět i v interiérech – nejčastěji při práci ve sklepech, ale také při rekonstrukci schodišť a podlah.

Jak přesně systémy TORBO pracují?

Stroje Torbo tryskají směs písku s vodou přímo na danou plochu. Proudící směs má vysokou kinetickou energií, díky které je dosaženo potřebného abrazivního účinku. Zrnka písku se pohybují rychlostí kolem 300 m/s a v případě potřeby je možné změnit standardní poměr písku a vody z 80:20 až na 10:90.

Na koho se obrátit?

Máte-li zájem o odstranění nečistot z fasády, pískování kovů či jinou aplikaci pískování, obraťte se na odborníky ze společnosti AXIOM REAL. Disponují německými systémy TORBO a mají s opracováním povrchů bohaté zkušenosti. Reference a další informace najdete na www.tryskani-piskovani-ars.cz.