Nábytkové úchytky lze pořídit v několika variantách. Má to ale smysl?

Pokud se snažíte o to, aby vaše domácnost byla moderní a podle nejžhavějších trendů v oblasti bydlení, určitě víte, že aktuálně nejsou in nábytkové úchytky. Jenže právě nábytkové úchytky jsou to, co by mnohdy kuchyni dodalo ten pravý šmrnc, vždyť je jde navíc nakoupit v mnoha variantách. Nabízí se tedy otázka, investovat do nich i přesto, že to aktuální trendy nenařizují, nebo se držet trendů?

kuchyňská dvířka

Ve skutečnosti jsou tu trendy jenom od toho, abyste se inspirovali. Pokud vám nejsou po chuti, pokud vám nejsou příjemné, neinvestujte do nich. Pakliže se vám nábytkové úchytky líbí, proč do nich neinvestovat? Pravděpodobně je “bezúchytková doba” jen přechodná záležitost, která brzy zase odezní. Na kuchyňská dvířka tedy nábytkové úchytky společně s nábytkovými závěsy a panty namontujte. 

Jak jsme zmínili, aktuálně najdete skutečně mnoho druhů úchytek. Zmiňme si nejoblíbenější a zároveň nejatraktivnější úchytky, jaké lze pořídit. 

Hliníkové úchytky jsou nejatraktivnější

I když by řada lidí mohla namítat, že nejatraktivnější na trhu jsou kovové úchytky, není tomu tak. Nejatraktivnějšími úchytkami jsou ty z hliníku, které mají skvělé vlastnosti. Hliník jako takový je materiál, s nímž se může různě pracovat a z něhož lze vyrobit opravdu ledacos. Velkou výhodou hliníkových úchytek je zejména to, že nemusí být opatřeny žádnou povrchovou úpravou. 

Aktuálně je lze zpracovat i tak, aby na první pohled působily jako nerez. Jako nerez vypadá takzvaný broušený hliník. 

Dřevěné úchytky do moderních kuchyní

Ještě donedávna byly dřevěné úchytky poměrně odsuzované, dnes se ale cení jejich přírodní vzhled. Do každé moderní kuchyně patří dřevěné prvky, proč by takovým prvkem nemohla být právě dřevěná úchytka? Se dřevem jde navíc různě pracovat, můžete ho lakovat, frézovat a podobně. Zejména dubové úchytky vypadají velice pěkně a mnohé jsou ergonomické.