Nejčastější rekonstrukce

Lidé se odhodlávají k různě náročným rekonstrukcím z mnoha důvodů. K nejčastějším příčinám patří nefunkčnost stavby nebo nevyhovující vzhled. Důvodů se najde skutečně hodně, například staré rozvody, oprýskané dlaždice, rozbité podlahy, zastaralé stěny a stropy. 

Časově náročná rekonstrukce bytu

Kompletní rekonstrukce bytu vyžaduje dostatek času, aby se všechno provedlo dostatečně kvalitně. Rozhodně se doporučuje zatím přebývat na jiném místě, kde vás nebudou rušit nepříjemné zvuky a vyhnete si i příliš prašnému prostředí. Bez rozsáhlejších oprav se neobejdou zakoupené starší byty, tady doslova vezměte vše od A do Z, abyste později nelitovali, že se na něco zapomnělo. Jestliže vám schází dostatek peněz, naplánujte si jednotlivé práce na několik let dopředu. Z jednotlivých místností se nejčastěji přistupuje k modernizacím koupelen a kuchyní. Začněte pracovat na úpravách zdí, na rozvodech na vodu, elektřinu, topení, plyn a odpady. Dále se věnujte podlahám, vyberte si plovoucí typy, linoleum či dlaždice. Výběr závisí na vás, avšak rady od odborníků vám přijdou mnohdy také vhod. Nejvíce se namáhají okna a dveře, vymění se zárubně a dveře.

Hrátky s výměnou oken

Stará okna pouze nemyjte, ale sledujte, jestli stále plní svou funkčnost. Pokud špatně sedí, profukuje jimi, navíc slyšíte veškerý hluk zvenčí, určitě stojí za úvahu jejich výměna. Nejlépe si s nimi pohrají profíci, kteří nasbírali zkušenosti z praxe, ale také znají nejmodernější modely a vychytávky. Investice do nových oken se brzy vrátí. Teplo neunikne zbytečně ven, budou správně seřízená a namontovaná takovým způsobem, aby bez potíží těsnila. Dřevěná okna patří ke stále vyhledávané klasice. Spolehněte se na kvalitu podle vybrané technologie výroby. Záleží na konstrukci profilu, kde by neměly chybět ochranné izolované a provětrávané okapnice. Eurookna z českého dřeva se mořila též v uzavřených spojích. Silnou stránkou je izolace, dlouhá životnost a jednoduché ovládání díky modernímu kování. Plastová okna vás potěší svým nadčasovým vzhledem, dokonce si vyberete jejich barvu. Ceny se pohybují v relativně nízkých hladinách, přičemž výkon se považuje za výborný. Maximální spokojenost pocítíte z jejich tepelné a zvukové izolace. 

Nové dveře na míru

Bezpečné dveře tvoří základ domu, přece nemíníte tolerovat špatné otvírání či naopak nedovírání a jiné nedostatky. Dá se říct, že dnes si můžete poručit jakékoliv modely dveří. Při výrobě se dokonale spojuje řemeslný um s moderními technologiemi. 

Rádi byste si dopřáli tipy a rady od odborníků na okna a dveře? Určitě můžete kontaktovat zkušené pracovníky firmy JIS, kde je vyrábějí již od roku 1991. Nic vám nebrání v důvěře, protože počet zakázek stále roste. Vaše stavební úpravy mohou klidně začít!