Nejoblíbenější typ plotu

Na trhu je široký výběr plotů z rozličných materiálů. Rozhodujte se nejen na základě vzhledu, ale také toho, co od plotu očekáváte, péče, kterou požaduje či životnosti. Zajímá vás, který typ plotu se dlouhodobě těší mezi zákazníky největší oblibě?

V pomyslném pořadí vedou dřevěný a hliníkový plot

Dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější materiál pro výrobu plotu dřevo a hliník. Podívejme se nyní na oba typy detailněji.

Dřevěný plot

I když má dřevěný plot omezenou životnost a potřebuje pravidelnou péči, stále se řadí mezi jeden z nejoblíbenějších plotů.

Možná za to vděčí svému přírodnímu vzhledu, možná skutečnosti, že lze kombinovat s řadou dalších materiálů. Výhodou je také jeho přijatelná pořizovací cena.

plot

Hliníkový plot

V současné době roste poptávka po moderních hliníkových plotech, které se řadí mezi nejbezpečnější. Pokud sháníte bezúdržbový, tvarově neměnný a nerezavějící plot, který je vhodný  také k novostavbám, pak je tento správná volba.

Záleží jen na vás, zda se rozhodnete pro plaňkové či lamelové uspořádání. V čem se liší?

Obě varianty je možné pořídit jak v horizontálním, tak vertikálním uspořádání. Lamelové, též okenicové či žaluziové ploty, jsou speciální v tom, že je u něj docíleno efektu nedovřených žaluzií překrytím lamel pod určitým úhlem.

Slaďte s plotem i vjezdovou bránu či vstupní branku

K plotu můžete pořídit i další komponenty, které dotvoří výsledný efekt oplocení, a to vjezdovou bránu a vstupní branku.

Pokud zvolíte stejný materiál brány a branky jako u plotu, ev. je s ním vhodně sladíte, umocníte dojem z vašeho obydlí.