Plastová nebo hliníková okna? Dá se vybrat z obou variant!

Provádíte rekonstrukci domu, nebo dokonce stavíte nový? Dříve či později přijde na řadu výběr nových oken. Pokud stále váháte nad tím, zda pořídit plastová nebo hliníková, máme pro vás dobrou zprávu. Obojí můžete pořídit ve vysoké kvalitě a nebudete litovat. Co určuje jejich cenu a na co se při výběru zaměřit?

Plastová okna byla dříve považovaná za luxus a nadstandard. V dnešní době se už jedná o naprosto běžné typy oken, které se využívají při stavbě nových domů nebo v případě potřebné výměny. Mnoho lidí však raději sáhne po oknech hliníkových. Proč tomu tak je? Přestože jsou hliníková okna dražší než plastová, je potřeba zdůraznit, že klienti zde platí za vyšší kvalitu, kterou hliník nabízí. Pokud přemýšlíte nad pořízením nových oken, pojďte se s námi na oba druhy podívat zblízka.

Plast versus hliník

Výhodou plastových oken je jejich jednoduchá údržba a velké množství variací. Mají tepelnou izolaci a díky obvodovému těsnění odolají dešti i větru. Hluboké rámy zajišťují i vysokou zvukovou izolaci. Čím větší hloubka rámu, tím lepší izolace zvuku. Všechny tyto vlastnosti se podepisují na ceně oken. Je tedy logické, že za lepší kvalitu zaplatíte vyšší částku.

Hliníková okna mají další výhody, které jejich cenu ještě zvyšují. Vynikají moderním designem, jsou odolná, trvanlivější a nabízí se s různými tloušťkami rámu i různým stupněm izolace. U některých druhů je možná také laminace například v nadčasovém dekoru dřeva. Ceny se liší od možné hloubky zasklení i maximální stavební hloubky.

Okna by neměla být „jednosezónní záležitostí“

Ceny plastových a hliníkových oken nejsou tedy jasně dané a je potřeba pozorně prostudovat vlastnosti nabízených produktů na trhu, než se definitivně rozhodnete pro jejich nákup. Není přeci vaším cílem namontovat okna, která vám vydrží jen „jednu sezónu“.