Pod podlahové topení jsou nejlepší anhydritové podlahy

Moderním způsobem vytápění místností v nízkoenergetických domech je podlahové topení. Dnes už patří ke standardu, ke kterému se přiklání většina majitelů nemovitostí. Nabízí totiž výborné užitné vlastnosti. Které to jsou?

Výhody podlahového topení

Od konvenčního topení pomocí radiátorů se postupně přechází k vytápění podlahovému. K ohřevu podlahy je potřeba sice delší čas, ale vzhledem k lepším akumulačním vlastnostem podlaha zůstává zdrojem příjemného tepla po řadu hodin. V tomto je podstatný rozdíl od radiátorů. Výhody takového vytápění tkví také v estetickém hledisku, kdy místnosti nejsou vybavené radiátory, jež v mnoha případech překáží. Topení je schováno v podlaze, takže v prostoru nezabírá žádné místo. A navíc je velmi příjemné po vytápěné podlaze chodit, klidně i bosky, protože hřeje.

Proč zvolit anhydritovou podlahu pro podlahové vytápění

U podlahového vytápění velmi záleží na tom, z jakého materiálu je vyrobena samotná podlaha. Nejlepší volbou jsou v tomto případě lité podlahy. K tomuto účelu se využívá anhydrit, jenž disponuje pro podlahové vytápění ideálními vlastnostmi. Má vynikající zatékavost, takže dokonale přilne k topnému tělesu v podlaze. Dalším plusem je vysoká tepelná vodivost. 

Anhydritová podlaha je lehčí než betonová, přičemž si ale uchovává pevnost a odolnost. Nezanedbatelná je také perfektní rovina, kterou lze díky této lidé podlaze vytvořit. Pokud váháte, jestli anhydrit, nebo beton, tak pro první možnost hovoří všechny vlastnosti, o kterých jsem se zmínili.

Jaké jsou podmínky pro pokládku anhydritové podlahy

Anhydritové podlahy by se měly pokládat v rozmezí teplot + 5 až 30 °C. Stavby by měla být po dobu 48 hodin uzavřena, aby z ní neunikala vlhkost. Teprve po uplynutí této doby je možné začít větrat a podlahu vysoušet. Dokonce je možné už po podlaze chodit, a začít tak s úklidem a dalšími přípravnými pracemi. V případě podlahové topení hrají prim právě lité podlahy. Ceník se odvíjí dle individuálních požadavků konkrétní stavby.