Pohostěte své hosty v netradičním interiéru

Pozvěte si návštěvu a pohostěte je v netradičním interiéru. Přitom nemusíte mít nijak extravagantně zařízenou domácnost, postačí nějaký historický kousek nábytku, např. jídelní stůl, židle nebo křeslo pro odpočinek. Jsme si jisti, že na tento okamžik budou dlouho vzpomínat a váš interiér se stane hlavním tématem hovorů.

Pohoštění u starožitného jídelního stolu

Dopřejte svým hostům pohoštění u starožitného stolu. A je jedno, zda bude z období renesance, baroka, empíru nebo biedermeieru. Každý historický stůl okoření domácnost špetkou historie. A když jej vhodně sladíte se stávajícím vybavením, získáte velmi zajímavý solitér.

Jídlo bylo výtečné, mohu si odpočinout?

Již v minulých dobách byl za nejpohodlnější kus nábytku považováno křeslo, tzv. ušák. To jakoby přímo vybízí k usazení se do něj a oddávání se relaxaci po vydatném jídle. Tento kus nábytku je vhodný do kterékoli obytné místnosti.

Jak sladit starožitný nábytek s moderním vybavením bytu?

Moderně zařízené domácnosti se vyznačují jednoduchostí a důrazem na maximální využití prostoru.  Do jídelny nebo kuchyně umístěte starožitný stůl, kolem něhož můžete rozmístit moderně laděné židle ze stejného materiálu. Vybírat můžete také z rozkládacích jídelních stolů, které šetří znatelně prostor.

starožitný stůl

Dám přednost ušáku

Vedle menšího konferenčního stolku vynikne majestátnost křesla.

Vyhlídli jste si určitý kousek, ať už starožitné křeslo nebo židli, ale jeho čalounění se vám nelíbí nebo je poškozené? Nelámejte nad ním hůl. Existuje možnost si jej nechat přečalounit a pomoci mu znovu získat ztracenou krásu.

Kde mohu koupit historický nábytek?

Historický nábytek je specifický druh sortimentu, který lze sehnat ve specializovaných prodejnách, které nestojí na každém rohu. Věříme, že pokud projevíte dostatečnou trpělivost, najdete solitér, který bude odpovídat vašim představám. 

Většina kamenných prodejen disponuje internetovými stránkami, na nichž prezentuje nabízené zboží. Máte tak možnost se podívat na nabídku ještě před osobní návštěvou prodejny. 

Žádný z nabízených kousků se vám nezamlouvá? Některé prodejny nabízejí možnost dovozu starožitného nábytku ze zahraničních zemí, nebojte se ji využít.