Povlečení do Vaší ložnice

Chcete oživit Vaší ložnici, aby vypadala moderně a co nejlépe? Pořiďte si moderní povlečení s krásným vzorem a barvou, která se bude do Vašeho bytu hodit.

Při výběru povlečení můžete volit z různých materiálů jako je satén, bavlna, flanel, krepové či jejich kombinace. Více se o jejich vlastnostech se dozvíte v článku Povlečení – jaké máme druhy.

Povlečení – ideální vánoční dar?

Jelikož se blíží Vánoce, může být povlečení i vhodným vánočním darem. Sice by se neměly dávat věci běžné spotřeby, ale u povlečení můžeme určitě udělat výjimku. Nejdůležitější je ale trefit se do vkusu obdarované osoby. Ten můžete vypozorovat z toho, jaké povlečení používá či jaké má oblíbené barvy. Pokud si i přesto na nákup netroufáte, můžete zakoupit dárkové poukazy.

Tip: Při výběru povlečení nezapomeňte na odpovídající prostěradlo (froté prostěradla či jersey prostěradla).

A nezapomínáte na přikrývky a polštáře?

Čas od času by se měla vyměnit i přikrývka a polštář. Postupem času se totiž z nich stává semeniště roztočů. Pokud to jde, můžete je zkusit vyprat. To ale ne vždy pomůže. Pak vám nezbývá nic jiného, než se podívat po nové přikrývce a polštáři, kterých je velké množství druhů. Především můžete vybírat dle materiálu a dle teplotního stupně (neboli jak moc má přikrývka „hřát“). Existují přikrývky a polštáře vhodné pro alergiky. Alternativně lze koupit i speciální obaly na ty současné. Záleží na vás, čemu dáte přednost.