Povlečení z těch nejlepších materiálů? Jedině saténové povlečení!

stellaateliers.cz
stellaateliers.cz

Chcete-li zabalit své přikrývky a polštáře do těch nejjemnějších materiálů, můžete vyzkoušet právě luxusní saténové bavlněné povlečení. Povlečení vyrobené z Mako-Saténu vás v létě mile ochladí a v zimě zase zahřeje.

Kvalitní materiál

Při výrobě saténového povlečení se používá pouze ten nejkvalitnější materiál dostupný na trhu. Konkrétně se jedná o egyptskou bavlnu, jejíž dlouhá vlákna jsou velmi pevná. Po zpracování si stále uchovávají svou měkkost. Povlečení v nejvyšší jakosti je vyrobené z ručně sbírané bavlny, protože jedině ta obsahuje pouze malé procento rostlinného znečištění. Díky těmto vlastnostem je zajištěna barevná stálost tohoto ložního prádla.

Saténové ložní povlečení

Saténové povlečení – mako satén je oboulícní úplet. Vyrábí se ze 100 % čisté egyptské bavlny, která je ručně česaná. Svých vlastností dosahuje díky procesu mercerace. Při něm se látka ponoří do koncertovaného roztoku louhu sodného. Vlákna poté nabobtnají a velmi se zvýší pevnost materiálu a fixuje se barvivo v látce. Vlákna jsou pevnější, látka je hebká, měkká a lesklá.

zdroj: stellaateliers.cz
zdroj: stellaateliers.cz

Skvělé vlastnosti saténového ložního povlečení

Toto povlečení má skutečně mnoho pozitivních vlastností. Pro zákazníka je určitě vždy na prvním místě velká kvalita použitých vláken. Díky tomu má povlečení dlouhou životnost, pevnost a je stálé. Při správné péči vám vydrží saténové povlečení dlouhá léta. Luxusní saténové povlečení je vhodné v každém ročním období. V létě chladí a v zimě hřeje.

Barevná kombinace

Nevíte jakou barevnou kombinaci zvolit? Výrobci nabízejí skutečně mnoho provedení a designů pro každého. Volit tak můžete jednobarevné saténové povlečení, saténové povlečení fialové, saténové povlečení zelené nebo i kteroukoliv jinou barvu či jejich kombinaci.

Rozměry povlečení

Rozměry si volte tak, aby vám pasovaly na vaše lůžkoviny. Solidní prodejci vám nabídnou výběr podle vašich přání a představ. Můžete tak mít saténové povlečení 140x200cm, 200×200 cm, saténové povlečení prodloužené 200×220 cm nebo i ve variantě 240×220 cm.

Péče o saténové bavlněné povlečení

Péče o toto povlečení není náročná, ale i tak je důležité dodržovat některé zásady. Vždy dbejte pokynů uvedených na etiketě od výrobce. Nepoužívejte příliš pracích prášků ani aviváže. Prát povlečení je lepší na rubu a mít zapnutý zip. Velkou výhodou, zejména pro ženy, je jeho nežehlivá úprava.

Satén je pro každého

Krásné saténové povlečení potěší každého uživatele. Je kvalitní, odolné, krásné i po opakovaném praní a navíc se v něm nádherně spí. Každý bude vždy nerad opouštět lůžko, kde bude mít toto luxusní saténové povlečení.