Představujeme bezkouřový gril na dřevěné uhlí LotusGrill

zdroj: lotusgrill.de
zdroj: lotusgrill.de

S jarem se přiblížil čas příjemných večerních posezení a grilování. Jeho oblibu zajišťuje nejen příjemné posezení a vůně, ale i nezaměnitelná charakteristická chuť grilovaných pokrmů. A novinky na trhu s grily umožní grilovat skutečně každému. Nemusíte mít vlastní zahradu ani obří terasu. LotusGrill vám umožní grilovat na malém balkoně nebo třeba v parku.

Grilování na dřevěném uhlí bez kouře

Máte při grilování na balkoně výčitky, že kouřem obtěžujete sousedy ve vašem okolí? Existují i grily, na nichž můžete grilovat na dřevěném uhlí bez vzniku nepříjemného kouře. LotusGrill je konstruovaný tak, že nádoba s dřevěným uhlím je chráněna před tukem odkapávajícím z grilovaného pokrmu. Koupíte ho se slevou například na 4home.cz.

Díky tomu nevznikají škodlivé látky, které činí grilovaná jídla nezdravými. Zároveň nedochází ani ke vzniku obtěžujícího kouře. Ještě větší omezení vzniku kouře lze zabezpečit také volbou dřevěného uhlí. Kvalitní dřevěné uhlí z tvrdého bukového dřeva rovněž minimalizuje tvorbu kouře.

Konstrukce grilu

Zásobník na uhlí je izolován od misky pro odkapávání tuku. Přívod vzduchu k uhlí zajišťuje ventilátor, který je poháněn tužkovými bateriemi. Díky ventilátoru je také velmi rychle a rovnoměrně nahřáto uhlí ke grilování. S přípravou jídla můžete začít již po pouhých třech minutách.

Schéma rozvodu tepla, zdroj: lotusgrill.de
Schéma rozvodu tepla, zdroj: lotusgrill.de

Teplotu grilování můžete regulovat opět s pomocí ventilátoru. Otočným tlačítkem můžete ovládat intenzitu vhánění vzduchu do nádoby s uhlím. Tím zajistíte různou rychlost hoření uhlí a tudíž i teplotu pro přípravu jídla.

Nad odkapávací miskou se nalézá klasický grilovací rošt. Nad něj je navíc možno dokoupit poklici. Rošt i odkapávací miska jsou vyrobeny z kvalitní oceli. Díky tomu je možné jejich mytí v myčce, která si dokáže výtečně poradit s odstraněním mastnoty. Odpadá tím pro vás problém pracného čištění grilu.

Chcete nakupovat výhodněji online? Na stránkách Kupono.cz najdete slevové kupony do mnoha internetových obchodů.

Konstrukce grilu je dvouplášťová. Při provozu se zahřívá pouze vnitřní plášť. Vnější povrch pláště grilu tedy není horký, proto je bezpečné jeho umístění na stole nebo i na zemi úzkého balkonu. Tuto vlastnost jistě ocení i rodiče malých dětí nebo majitelé domácích zvířat. Bezpečnost grilu zvyšují i svorky. Ty zabraňují vypadnutí žhavých uhlíků z nádoby pro uhlí v případě nešťastného převržení grilu.

Velikost grilu

LotusGrill je velmi skladný a díky tašce, která je součástí základního balení, je také velmi snadno přenosný. Proto můžete grilovat nejen v klidu domova, ale můžete s grilem vyrazit i do přírody.

Gril se prodává ve dvou velikostech. Klasický LotusGrill má hmotnost necelé 4 kg, průměr 35 cm a hloubku 23,5 cm. Grilovací rošt má průměr cca 32 cm a můžete na něm připravit pokrm až pro pět osob najednou. Pokud ale milujete větší akce, existuje také LotusGrill XL, který má průměr 43,5 cm, hloubku 24,1 cm a hmotnost 6,5 kg. Velikost grilovacího roštu umožní přípravu jídla i pro desetičlennou skupinu.

LotusGrill obdržel několik prestižních ocenění; v nedávné době například International Barbeque Award, Red Dot Design Award nebo Design Plus Award.

Příslušenství

LotusGrill je designová záležitost, která lze zakoupit v mnoha barevných provedeních. Nejinak tomu je i u příslušenství. Mezi příslušenství patří poklička či poklop na dušení pokrmů, případně kámen na přípravu steaků a pizzy. Další příslušenství najdete na Kokiskashop.cz.