Přesné řezy na kovech: rozbrušovačka nebo pásová pila?

zdroj: pilove-pasy.cz
zdroj: pilove-pasy.cz

Pracujete s kovy a nemůžete přijít na to, jak udělat přesné řezy? Často se k tomu využívá rozbrušovací pila, která ale není ideální. Řez není čistý a je obtížné dosáhnout vysoké přesnosti. Pokud se chcete těchto neduhů vyvarovat, řešením je pásová pila.

Pásové pily, které jako jednu z nejdůležitějších součástí využívají pilové pásy, jsou výkonnými stroji, které jsou určeny pro práci s kovy a dalšími materiály jako je plast, případně dřevo. Nejčastěji se využívají se na řezání trubek, kovových tyčí a profilů. Jak již bylo řečeno v úvodu, rozbrušovačka na tyto práce není ideální. Pásová pila je lepší řešení. Navíc náklady na řezání jsou nižší. Nevěříte?

Pilové pásy stojí pár korun

Pilové pásy na kov do pásových pil se dají pořídit velmi levně, vždyť jeden pás pořídíte již od pár desítek, maximálně pak stovek korun v případě speciálních typů. Pravdou je, že samotné pásové pily, obzvláště ty automatické, jsou drahými zařízeními, jedná se však o stroje, které jsou takřka nenahraditelné pro určité činnosti.

Věděli jste, že pilové pásy lze i brousit? Můžete tak výrazně prodloužit jejich životnost.

Není proto divu, že jsou dnes pásové pily využívány v mnoha průmyslových odvětvích, továrnách a dílnách, zkrátka všude tam, kde je nutné provádět důkladné a maximálně přesné řezy na kovech. Samotné pilové pásy na kov jsou vyráběny z odolné tvrzené oceli, která vydrží ostrá a použitelná po dlouhou dobu.

Novinka na trhu

Novinkou posledních let jsou pak speciální bimetalové pásy na kov, které jsou jen o něco málo dražší, nicméně o to spolehlivější, neboť se díky svému složení ( tvoří je dvě vrstvy materiálů, které se vzájemně podporují) tak často nelámou. Jejich ozubení rovněž déle vydrží. Bimetalové pilové pásy na kov mají oproti klasickým pilovým pásům až několikanásobně delší životnost.

Nákup pilových pásů přes internet?

Ano je to možné a ještě můžete ušetřit! Pilový pás pořídíte v každém kvalitním specializovaném obchodě. Těch sice není mnoho, to je ovšem logické, neboť se jedná o velmi specifické produkty. Kvalitní pilové pásy na kov pořídíte kupříkladu v internetovém obchodě pilove-pasy.cz, kde máte na výběr z několika provedení těchto součástí pásových pil. Pokud si nevíte rady, stačí jim zavolat či napsat email a budete mít jistotu, že jste se rozhodli správně.