Pro větší bezpečnost našich blízkých

shutterstock.com
shutterstock.com

V dnešním článku si představíme zařízení,  které je schopno přinést do vaší domácnosti zasloužený pocit klidu a bezpečí. Jedná se o nástroj, díky kterému je kdokoliv schopen rychle a spolehlivě přivolat pomoc.

Umí vás upozornit v případě úrazu nebo nevolnosti seniora. Jinými slovy řečeno, jedná se o prostředek na přivolání pomoci, který přináší snadné ovládání (pro seniory), zajišťuje větší bezpečnost, a může vám ušetřit peníze. A o čem že se to tady dnes bavíme? O českém výrobku s názvem Maximobil Granny.

Komu je Granny určen

Toto zařízení je určeno v podstatě pro všechny generace. Senioři, děti a vnoučata, handicapovaní, pečovatelé, ti všichni mohou mít větší pocit klidu a bezpečí. Pouhým stiskem jediného tlačítka je totiž schopno přivolat pomoc.

Na tomto telefonu  je psaní SMS a celkové ovládání tak snadné, že ho zvládne i vaše babička. V případě jakéhokoliv poplachu dokáže maximobil zavolat až na 5 přednastavených čísel, a to v předem určeném pořadí, a záhy je pomoc je na cestě. Přístroj je totiž vybaven osobním tísňovým vodotěsným tlačítkem, takže jej můžete použít i ve sprše.

Jak tedy Granny funguje

Toto nouzové tlačítko máte vždy u sebe, abyste jej mohli zmáčknout v případě potřeby. Stisk tohoto  tlačítka zavolá nebo pošle SMS na předem nastavená čísla. Telefon bude sám volat na čísla v daném pořadí, dokud se na některé z nich nedovolá.

Je samozřejmostí, že telefon je možné používat i pro běžné volání nebo psaní SMS. Každému z nás se může stát, že tlačítko stiskne omylem. V těchto případech je potřeba tlačítko do 5ti vteřin stisknout ještě jednou a tím poplach deaktivujete.

Takovýto druh chrany pro naše spoluobčany, kteří na tom nejsou zdravotně nejlépe,  umožní klidný spánek nejenom jim, ale i nám, kteří se o ně bojíme a máme je rádi. Nezapomínejte tedy na to, že jsou kolem nás lidé, kteří si takovouto péči zaslouží a uvítají pocit bezpečí, stejně jako vy.