Proč upřednostnit nízkoenergetický dům před klasickými stavbami?

Nebaví vás bydlet v neustále se zdražujícím pronájmu? Máte v plánu koupit si vlastní dům? A co raději si takový dům postavit přesně na místě, které máte rádi a které je vám sympatické? Pokud se rozhodnete pro postavění vlastního domu, doporučujeme se obrátit na firmu ORCAN GROUP, s.r.o., která vám postaví nízkoenergetický dům na klíč. Přesně to je stavba, kterou byste měli upřednostnit před ostatními možnostmi, jelikož později výrazně ušetří vaši peněženku. 

Pokud patříte k lidem, kteří zvažují stavbu vlastní domácnosti, pak určitě rozmýšlíte nad několika možnostmi. Nabízí se postavit si dřevostavbu, také se nabízí stavba pasivního domu nebo nízkoenergetického domu. My jsme pro poslední možnost. 

Co jsou to nízkoenergetické domy?

Mnozí lidé si však neuvědomují, co to nízkoenergetické domy jsou. Nízkoenergetické domy jsou stavby, které se vyznačují opravdu velice nízkou spotřebou energie na vytápění. Vytápění vás nebude takřka nic stát, jelikož dům je zateplen od podlah až po střechu. Pokud bychom měli srovnat nízkoenergetický dům a běžné novostavby, které podléhají českým stavebně energetickým předpisům, řekli bychom, že nízkoenergetické domy potřebují mnohem nižší energii na vytápění domácnosti. 

Podle statistik se úspora za vytápění pohybuje až okolo osmdesáti procent i více v porovnání se staršími domy nebo s novými novostavbami. 

Výhody nízkoenergetických domácností

Nízké náklady spojené s vytápěním však nejsou tou jedinou výhodou nízkoenergetických domů. K dalším výhodám patří například zamezení tepelných ztrát, také malá závislost na růstu cen energií či kratší otopné období. 

K dalším výhodám patří i cenová dostupnost nebo příjemné klima, které je v interiéru jak v létě, tak i v období zimy. 

Rozhodnete se pro něj?