Proměňte vaši zahradu v oázu klidu

V současné době stále vzrůstá poptávka po službách zahradních architektů. Důvod je jednoduchý, majitelé domů si chtějí bydlení co nejvíce zpříjemnit a zejména v letních měsících je zahrada hojně využívána. Není proto výjimkou, že zahradní nábytek stále více připomíná bytové sedací soupravy.

Dřívější převážně užitkové zahrady jsou stále více nahrazovány zahradami okrasnými, na kterých je vyhrazený malý prostor pro pěstování ovoce a zeleniny. Zahrada však vyžaduje poměrně hodně času, a to je právě problém v dnešní době. Lidé se vrací pozdě z práce, unavení a to poslední co chtějí je, začít pracovat na zahradě. Zahrada má pro ně být především místem odpočinku. To však není nic s čím, by si zkušený zahradní architekt nedokázal poradit.

Projektování nové zahrady je srovnatelné s projektováním domu. Stejně jako u domu, i u zahrady je nutné, aby architekt alespoň trochu znal klienta a dokázal zahradu přizpůsobit jeho potřebám. V návaznosti na jeho pracovní vytížení je schopen navrhnout zahradu, která bude velmi nenáročná na údržbu, a přesto klientovi poskytne klidné zákoutí. Při návrhu je schopen také vybrat rostliny a dřeviny, které budou přesně odpovídat světelným podmínkám daného prostoru. Pokud i vás čeká plánování nové zahrady, pak přistupujte k výběru zahradního architekta s rozmyslem.

Pomoci vám mohou stránky Stavdum.cz, kde vám nejeden zahradní architekt Praha může nabídnout své služby. Pro opravdu zkušeného zahradního architekta, který má na svém kontě již několik úspěšných projektů, nebude problém splnit ani vaše speciální požadavky na osvětlení zahrady. Stále více jsou totiž zahrady využívány k večerním posezením s přáteli a doby, kdy jediným zdrojem světla byl dohasínající táborák, už jsou pryč.

Dnes je velmi moderní zahradní osvětlení formou lamp nebo luceren. Pokud je součástí vaší zahrady i malé jezírko, není problém, aby i ono bylo osvětleno. Nepouštějte se však do osvětlování zahrady sami, raději si v katalogu na těchto stránkách www.stavdum.cz/regionalni-katalog/elektrikari/praha/ najděte zkušeného elektrikáře. Navíc zde najdete nejen elektrikáře, kteří vám pomohou s instalací osvětlení na zahradě. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit elektrikář Hradec Králové, zejména pokud vás čeká stavba nového domu.