Rekonstrukce v zimě bývá výrazně levnější

shutterstock.com

Přemýšlíte o rekonstrukci? A mrzí vás to, že jste již ten správný termín propásli? Není tomu možná tak, jak na první pohled vypadá. Samotné rekonstrukce, které jsou prováděny venku, a jedná se o složité úpravy objektu, ty většinou kvůli počasí již uskutečnit nelze. Ale rekonstrukce bytového jádra? Možná je právě teď doba vhodná přímo pro vás!

Firmy mají v zimním období méně práce

V obecném povědomí převládá názor, že stavební firmy v zimě nepracují. Ano, může to tak být. Ale rekonstrukce interiérů nepodléhají změnám počasí a povětrnostním vlivům. A nejen to, můžete Tak ušetřit i 10%, ale často až 20% z ceny, kterou si firma účtuje za práci. A to je pro koncového zákazníka výhodné.

Období, kdy lze takto ušetřit, se nejčastěji pohybuje mezi prosincem až únorem. Stavební firmy mají méně zakázek a toho lze následně využít. Pojďme se podívat na konkrétní příklad, kdy uvidíte i konkrétní částky, které lze ušetřit.

Kolik lze ušetřit peněz při rekonstrukci v zimě?

Přestavba bytového jádra od stavební firmy by vás stála 42 550 Kč. Jedná se samozřejmě o práci, materiál není započítán. Pokud bychom si nechali jádro rekonstruovat v zimě, můžete si u některých firem vyjednat slevu až 20%. Při maximální výši tak můžete ušetřit až 8510 Kč. A to rozhodně není málo.

Rekonstrukcí koupelny v zimě lze ušetřit až 20%, zdroj: shutterstock.com

Zima vás při rekonstrukci nijak neomezuje

Přestože je venku zima, rekonstrukce například již zmiňovaného bytového jádra není ničím omezena. Naopak, když se pravidelně topí, může se samotná práce a rekonstrukce urychlit. Tím je myšleno zasychání nátěrů, lepidel a dalších. Navíc se najde i u prodejců stavebnin možnost získat posezónní slevy.

Jak nám pan Ing. Korecký, majitel stavební firmy, řekl, není se třeba rekonstrukce v zimě obávat. „V zimním období poskytujeme slevy na rekonstrukce v interiéru, tedy i bytového jádra až 20% (v závislosti na aktuálním vytížení). Samozřejmě také záleží na konkrétní práci. Navíc lze ušetřit i na nákupu materiálu.“

Pokud se tedy chystáte na rekonstrukci, zkuste si nechat vypracovat nezávazně nabídky několika firem a zeptat se na možnost získání posezónní slevy.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Interiér se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

2 komentáře u Rekonstrukce v zimě bývá výrazně levnější

  1. Kotolan napsal:

    Mate nekdo tip na nekoho kdo poskytuje 20% slevu v Brne? Poslete mi ho prosim na email kotolan.petr@email.cz

  2. Honza napsal:

    Kotolan: Nevím, jak to přesně myslíte, když každý má jiné ceny a potom třeba jedna firma může být bez „slevy“ levnější než jiné se slevou…