Řešíte vlastní bydlení a hledáte vhodnou hypotéku?

Pokud se rozhodnete pro hypotéku a chcete řešit vlastní bydlení, je namístě vše důkladně promyslet. Nejvýhodnější hypotéka se vám totiž nebude nijak vnucovat, najít si ji musíte sami – a někdy to nebývá úplně nejsnadnější úkol. Na trhu je totiž nabídek poměrně dost a každá má hodně odlišné parametry ve všech ohledech. Pokud si opravdu nevíte rady, možná vám pomůže náš srovnávač. A to už během pár minut, proč tedy nemít o svých budoucích plánech rázem trochu jasněji? Situace na trhu se totiž mění doslova každý den.

Možností je celá řada, porozhlédněte se kolem

MONETA Money Bank hypotéka nabízí zajímavé podmínky pro všechny žadatele, její předností je i vysoké procento schválených žádostí. Takže – na co se tu připravit?

  • Požádat můžete o částku od 300 tisíc korun výše. Poplatky – za vedení účtu nebo vyřízení hypotéky – vůbec nečekejte, tyto služby jsou zcela bezplatné.
  • Mimořádná splátka? Žádný problém, splatit takto můžete až čtvrtinu celkové dlužné sumy, a to ve velmi pravidelných intervalech (a sice až dvakrát ročně po uplynutí dvanáctiměsíční lhůty od sjednání).
  • Pro sjednání hypotéky je nutné mít účet u MONETA Money Bank, minimální příchozí platba za každý měsíc je patnáct tisíc korun.
  • Odhad nemovitosti je zcela zdarma, můžete si také sjednat pojištění schopnosti splácet. Nikdy nevíte, co se všechno stane. Splátkový kalendář se počítá řádově i na desítky let.

hypoteční úvěr

Další zajímavou alternativou je třeba hypotéka Komerční banky. Sjednat si ji můžete od 200 tisíc korun výše, maximální částka je rovna sta procentům odhadní hodnoty zastavované nemovitosti. Splátkový kalendář lze nastavit až na dobu třiceti let (minimem je tu pětileté období). Samozřejmostí je i fixace úrokové sazby, a to až na několik roků dopředu.

Možnost zvýšit nebo snížit měsíční splátku podle svých možností a potřeb určitě potěší každého klienta, jinde to totiž nemusí být až tak samozřejmé. Splátkový kalendář lze rovněž až na čtvrtletní období přerušit, což je další velká výhoda. Hypoteční úvěr tedy nemusí být žádná noční můra, ba právě naopak. Když si dobře vyberete, můžete bez problémů za pět, deset nebo dvacet roků bydlet ve svém – bez zbytečných nákladů za nájemné, které se v dlouhodobém horizontu moc nevyplácí. Vlastní bydlení je prostě vlastní bydlení.