Rozkládací pohovka nemusí být jen nouzovka!

shutterstock.com

Co by to bylo za obývací pokoj, když by v něm nebyla pohodlná pohovka. Bez sedacího nábytku se v této místnosti sloužící především k odpočinku zkrátka neobejdeme. Pokud však doma neustále bojujete s nedostatkem volného místa, měli byste začít přemýšlet o řešení, které pojí příjemné s užitečným. Řeč je o rozkládacích sedacích soupravách.

Kvalitní rozkládací pohovka plně nahradí postel nebo její útroby poslouží jako úložný prostor, kam se toho vejde poměrně dost. Základem je, aby byla snadným a rychlým způsobem rozložitelná a aby se jednotlivé spoje užíváním hned neopotřebovaly.

Zajímavost: Víte, že toskánská bio vína jsou převážně červené odrůdy? Mezi nejznámější vinařské regiony v této oblasti patří: Chianti, Brunello di Montalcino a Vino Nobile di Montepulciano

Při výběru si všímejte materiálu i velikosti

Nabídka trhu je natolik široká, že si každý může zvolit pohovku, která stoprocentně naplní jeho představy. Nenechte se ovlivnit cenou a zaměřte se na praktické parametry. Mnohdy není cenový rozdíl mezi šuntem a kvalitou až tak markantní a investice se vám vrátí v podobě dlouhé životnosti.

Rozkládací pohovka s úložným prostorem ENJOY, zdroj: sconto.cz

Dbejte proto na tvrdost polstrování i látku, kterou je sedačka potažena. Jde-li o klasickou látku, musí být na první pohled pevná a trvanlivá. Pokud hodláte na pohovce spát, pak pořádně ozkoušejte výplň. Nevhodná je přílišně měkká, ale naopak i tvrdá.

Rozkládací pohovka sice nenahradí pohodlnou postel pro zamilované, ale pokud máte malý byt, může to být dobrý kompromis. Nemáte přítele? Nevadí! Můžete se seznámit na skym.sk

Volně raději střídmější barvy

Co se týče velikosti, odvíjejte své požadavky od toho, jakým způsobem a kolik lidí bude sedačku využívat. Žijete-li jen ve dvou, nemá význam pořizovat si pohovku přes půl místnosti, tím spíše, pokud bydlíte v menším bytě. V potaz berte i to, jak se vybraný model bude udržovat.

2místná rozkládací pohovka IKEA PS HÅVET, zdroj: ikea.cz

Jestliže víte, že nově pořízená sedačka musí sloužit dlouho, přiklánějte se spíše k neutrálním barvám, jako je černá, šedá, béžová apod. Nestane se vám tak, že při obměně nábytku a stylu v bytě bude najednou rozkládací pohovka působit cize.

Jeden komentář
  1. Kterou rozkládácí pohovky byste doporučili na trvalé spaní? Většina z nich je určena akorát tak na jednorázové a nevydrží nic

Komentáře jsou uzavřeny.